Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

YouTube’ de, Mobil İçin Çevrimdışı Video Özelliği

YouTube, kullanıcılarına 2013 Kasım ayı itibariyle, mobil uygulamalarından offline video izleme olanağı sunacağını duyurdu. Kullanıcılar internete bağlı olmadan da “kısa bir süreliğine” YouTube videolarını cihazlarına ekleyebilecek ve izleyebilecekler.

YouTube’ un bu duyurusuyla, kullanıcıların mobil cihazlarına YouTube videolarını indirebileceği sonucunu çıkarabiliriz. Biliyorsunuz; şimdiye kadar platformdan video indirmek YouTube kullanım şartlarına aykırıydı. Anlaşılan YouTube bu şartlarını biraz esneterek bunun önünü açmaya ve kanal sahiplerine daha fazla abone ve izleyici kazandırmaya çalışıyor.

YouTube, kullanıcılarının “kısa süre için” bu videoları akıllı cihazlarına ekleyebileceğini belirtse de; bu “kısa süre” ile neyi kastettiği şu an için pek belli değil. Büyük olasılıkla, full video yerine kullanıcılar, YouTube’ un kendi belirleyeceği süreler dahilinde bu videoları offline olarak izleyebilecekler.

İnternet bağlantısının kesildiği anlarda videoların yarım kalmaması için bu özelliği hayata geçireceklerinin asıl amaçları olduğunu açıklayan YouTube’ un bu duyurusunu Creator Blog’ unda yayınlaması da hayli ilgi çekici. Buradan yola çıkarak video sahiplerinin hangi videolarını offline izlemeye açıp açmayacağına karar verecek olması da büyük olasılık.

YouTube yetkilileri, yaptıkları bu değişikliğin devam etmekte olan güncellemelerin bir bölümü olduğunu belirtiyor. Son zamanlarda özellikle video yayıncıları için platformuna birçok yeni özellik ekleyen YouTube’ un ilerleyen zamanlarda daha fazla güncellemeyle karşımıza çıkacağı da aşikar. Şimdilik detaylar bunlar. Offline video indirme ve izleme özelliğinin ayrıntılarını öğrenmek için ise Kasım’a kadar sabretmemiz gerekiyor.

YouTube-Mobil

Related posts:

Facebook Yeniliği: Konum Tabanlı Arkadaş Ekleme
Facebook Sayesinde Artık Bir Kedileri Var!
Bütün Sarılar Benim Diyenlere Uygulama:Taxi Fare

Etiketler:, ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Eylül 21st, 2013 at 13:16.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting