Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

YouTube’ dan İlk Kez Ödül Töreni..

YouTube, adayları 17 Ekim’ de açıklayacak. Adaylar son bir sene içinde YouTube üzerinden en çok izlenen ve paylaşılan videoları kapsayacak. Bu aşamadan sonra YouTube seçimi izleyicilerine bırakacak ve kazananları YouTube kullanıcılarının seçmesini sağlayacak.

Youtube kullanıcıları her kategorideki adaylar için oy kullanarak seçime destek verebilecek. Oy verebilmek için, kullanıcıların seçimlerini sosyal ağlarda paylaşması gerekiyor. En fazla paylaşılan videolar, o kategorinin kazananı olacak.

Ödüllerin sahiplerini bulacağı 3 Kasım’ daki YouTube Music Awards’ da ayrıca ünlü isimler de sahneye çıkarak performanslarını sergileyecek. Lady Gaga, Eminem, Arcade Fire ve YouTube’da ünlenen Lindsey Stirling, CDZA gibi isimler bunların başında geliyor. Ayrıca Seul, Moskova, Londra ve Rio de Janeiro’ dan yerel gruplar da gecede sahne alacak.

Sunuculuğunu aktör Jason Schwartzman’ ın yapacağı gecenin amacı YouTube, platformunda en fazla izlenen ve beğenilen içerikleri ödüllendirmek ve böylelikle popüler müziğe katkıda bulunmak. En geniş müzik platformlarından biri olan ve kullanıcıların yeni şarkılar ve sanatçılar keşfedebilmesini sağlayarak müzik endüstrisinin ilerlemesini sağlayan YouTube, tarihinde ilk kez bir müzik ödül töreni düzenleyerek bu gücünü böylelikle etkinliğe dönüştürmüş olacak.

Related posts:

Twitter Kuşu'nun Gerçek Adı
Mobil Cihazlarınız Artık Bileğinizde..
İş Yerinde Yeni Öğrenme Şekilleri..

Etiketler:, , , , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Ekim 4th, 2013 at 11:16.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting