Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Yılbaşı Gecesi Twitter’da Saniyede 16197 Tweet!

Yeni yıl, bir Twitter rekorunu da beraberinde getirdi. Twitter 31 Aralık gecesi, saniyede 16.197 ileti ile tarihinin en yoğun dakikalarını yaşadı.

31 Aralık günü Türkiye saatiyle 17.00’da Japonya’nın yeni yıla girmesi ile birlikte kırılan rekor, aynı zamanda Twitter’ın zor anlar yaşamasına da sebep oldu. Bir saat boyunca yoğunluk sebebiyle tüm dünya Twitter’a ulaşmada sorun yaşarken, gece boyunca da kısa süreli kesintiler yaşandı.

16.197, saniye başına yazılan tweet sayısında yeni bir rekor. Bir önceki rekor 8.868 ile Beyoncé’nin MTV Müzik Ödülleri’nde hamileliği açıklaması üzerine kırılmıştı. Bu olaydan önce rekor, Kadınlar Dünya Kupası’nda ABD – Japonya finaline aitti.

Yılbaşı gecesi kırılan rekor aynı zamanda Twitter’ın bir sene içerisinde ne kadar gelişim gösterdiğini de gözler önüne seriyor. Zira 2011′e girilirken yılbaşı gecesi saniyede 6366 iletiye ulaşılmıştı.

Bir sonraki yılbaşı gecesine kadar Twitter’da rekor kırması muhtemel en önemli etkinlik Londra’da gerçekleştirilecek olan Olimpiyat oyunları. Bir başka aday da 6 Kasım 2012’de ABD’de yapılacak olan başkanlık seçimleri.

Kaynak: sosyalmedya.co

Related posts:

Türkiye'nin İlk Sosyal Tv Ağı Yayında
Facebook'ta Duyuru Yapmak Çok Pahalı..
Kredi Kayıt Bürosu’nun Mobil Uygulaması:KKB

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Ocak 2nd, 2012 at 13:02.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting