Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Yeni Bir Sosyal Ağ Daha: NEWSLE..

Arkadaşlarınız hakkında ne söylendiğini merak ediyorsanız, Harvard’ lı iki öğrencinin girişimiyle, ‘ömrünüzü uzatacak’ yeni bir site daha sosyal ağlara katıldı.

Facebook ve Twitter’ da gereksiz birçok bilgi paylaşıldığını düşünen ve artık gerçekten insanları ilgilendiren haberlerin paylaşılabileceği bir ortam yaratmak isteyen iki Harvard öğrencisi Alex Hansen ve Jonah Varon Newsle’ ı kurdu.

“Newsle size gerçek haberleri verir” politikası ile ortaya çıkan site, arkadaşlarınızın kayda değer başarıları ve haklarında çıkan haberlerle ilgili bir ana sayfa sunuyor.

Peki bu ne demek? Yani Newsle tüm medyayı tarıyor ve medyada yer alan arkadaşlarınızın haberleri ile ilgili sizin zaman akışınızda bilgilendirme yapıyor.

“Newsle sayesinde artık sosyal haberler yok, sadece gerçek haberler var” diyor kurucu ortağı Axel Hansen. Jonah Varon ile birlikte Newsle’ ı kuran Axel Hansen, Facebook ve Twitter’ ın çok sesli bir yer haline geldiğini söylüyorlar.

“İlgilenmediğimiz birçok haber var, arkadaşlarımızın kahvaltıda ne yediği gibi. Ama birileri onlar hakkında yazdıkları zaman bu bir tweet’ ten ya da durum bilgisinden daha gerçek oluyor” diyor Hansen.

Facebook ve LinkedIn ağlarınızdaki kişileri entegre edebildiğiniz site sayesinde sadece arkadaşlarınız hakkında değil aynı zamanda ilgi alanlarınızı seçip, o alanlarda lider olan veya takip etmek istediğiniz isimler hakkındaki haberleri de görebiliyorsunuz. Newsle’ın bizlere sunduğu alanlar arasında; politika, aktörler, komedyenler, teknoloji, müzisyenler, iş adamları, entelektüeller, yazarlar, gazeteciler ve atletler var.

“Hedefimiz ağınızda olan önemli olayları bulmanıza yardımcı olmak. Hedefimiz dünyada olan olayları değil, tanıdıklarınızı anlamanız konusunda yardımcı olacak haberleri vermek” diyor Hansen.

Yani Newsle, Afgan Savaşı gibi haberleri vermeyecek, yerel medyada arkadaşlarınız hakkında çıkan haberleri size verecek. “İnsanlar dünyada olup bitenleri öğrenmek için Newsle’ a üye olmamalı, yoksa dünyada ne olup bittiğini bilemez” diyerek Varon, aslında sitenin bir haber sitesi olmadığını gayet iyi vurguluyor.

Şirket hergün 4 milyon kullanıcısı için yarım milyon makaleyi tarıyor. Aynı zamanda size aynı haberleri vermemek için haberleri özveri ile ayırıyorlar.

Site nasıl çalışıyor derseniz, öncelikle Facebook veya LinkedIn hesabınızı entegre ediyorsunuz. Üyelik, sosyal ağlarınızın entegrasyonunu yapmanız ile başlıyor. Sonra, kendinize bir şifre belirliyorsunuz, daha sonra ise ilgilendiğiniz alanlardaki kişileri seçiyorsunuz. Bu kadar basit.

Hemen katılmak için tıklayın.. http://newsle.com/

Related posts:

Rakamlarla Sosyal Medya!
Facebook Yorumlarına Tek Karede Cevap..
Twitter Kullanıcıları Daha Eğitimli ve Daha Genç

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Nisan 9th, 2012 at 15:43.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting