Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Wing: Akıllı Güvenlik Yüzüğü

Akıllı güvenlik yüzüğü olan Wing, yüzüğü kullanan kişi saldırıya uğradığında veya benzeri durumlarda kullanılabilecek ve temelde bir panik butonu olarak görev görecek. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir yüzük olarak görünen Wing, alt kısmında bulunan buton sayesinde kullanıcısının imdadına yetişiyor. Burcu Coşkun, Doğukan Şengül ve Lale Guluzade  tarafından geliştirilen akıllı yüzük Wing, tam olarak hayata geçmek için Arı kovanı‘nda destek bekliyor.

Tabi ki bir mobil uygulama yardımıyla kullanılan Wing, tehlike anında daha önceden belirlenmiş kişilere kısa mesaj veya bildirim göndererek kullanıcısının tehlikede olduğunu haber veriyor. Bu bildirimlerle birlikte kullanıcısının lokasyon bilgilerini de paylaşan Wing, ülkemizde kadınlara yönelik özellikle son dönemlerde artan ve sık sık yaşanan saldırı durumlarının önüne geçmek için başarılı bir alternatif olabilir.

Biliyorsunuz ki bu akıllı güvenlik yüzüğünün yaptıklarını tamamen aynı şekilde yapan mobil uygulamalar da var, yok değil ama saldırı anı gibi durumlarda akıllı telefonunuza ulaşmak parmağınızdaki yüzüğe ulaşmaktan çok daha zor olacaktır. Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Wing, alt kısmında bulunan butona 3 saniye boyunca basılmasıyla birlikte önceden belirlenen kişilere mesaj ve bildirim gönderip konum bilgilerini paylaşıyor. Gerçek zamanlı konum takibi yapabilen Wing’in mobil uygulamasının hem Android hem de iOS platformu için destek verdiğini de belirteyim. Siyah, beyaz, gümüş ve altın olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine de sahip olan akıllı güvenlik yüzüğü Wing, iki haftaya yakın bir pil ömrü ile karşınıza çıkıyor. Çok kısa zamanda 3 bin 370 TL destek toplamayı başaran Wing’in hedefi ise 100 bin TL. 129 TL destek karşılığında satın alınabilen Wing’in gönderimlerine ise 2018’in Mart ayında başlanacak.

 

Related posts:

Facebook' tan Trending Videos..
Facebook' ta Onaylanmış Hesap ve Profil Dönemi..
Favoreat ile Hünerli Eller Sosyal Ağda..

Etiketler:, , , ,

Posted in Sosyal Medya by admin on Haziran 7th, 2017 at 14:54.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting