Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Wibbitz ile Haber Metinleri Kısa Videolara Dönüşüyor..

Wibbitz, AppStore’ daki yerini, mobil haber sitelerine farklı bir boyut getiren yenilikçi bir uygulama ile aldı. Wibbitz, haber metinlerini alıp videolara dönüştürüyor ve hikayenin özünü görselleştirerek uzun makalelerin okuma güçlüğünü ortadan kaldırıyor. Çoğu insanın okumaya tembel olduğunu düşünürsek bu uygulama çok işe yarayacak gibi gözüküyor.

Haber içeriklerinin daha kolaylıkla tüketilmesini sağlayacak olan Wibbitz, geliştirilmiş metin analizi ve akıllı algoritmalarla metinleri video haline getirme özelliğine sahip. 60-120 saniyelik bu videolar; görseller, alıntılar ve animasyonlar ile tamamlanıyor. Seslendirmelerin de desteklediği video haber özetleri sunan uygulama, uzun haberleri okumaya vakit ayıramayan ve hareket halindeyken metin okuma zorluğu çeken mobil kullanıcılar için tasarlanmış.

Wibbitz’ i Apple cihazına indirdikten sonra en iyi haber kaynaklarından derlenen haberleri tek tıkla izlemeye ve dinlemeye başlıyorsunuz.  Kategoriler içinden istediğiniz haberleri seçebiliyorsunuz. Böylelikle birkaç saniye içinde haberi izlemiş ve birkaç dakika içinde de dünyada olan her şeyden haberdar olmuş oluyorsunuz. Zaman ve enerjiden tasarruf etmenize yarayan Wibbitz, sıkıcı haberleri bile iyi tasarlanmış videoları ile keyifli hale getirme özelliğine sahip.

Günümüzde en fazla tıklanan internet kaynağının Video içeriği olduğu düşünülürse, Wibbitz’ in mobil haber yayıncılığında yeni bir boyut açacağı ve bazı haber yayıncılarını bu girişimiyle sarsacağı kesin. Çok detaya inmeden, kısa ve görsel ağırlıklı videolarla gündemi takip etmek isteyen kullanıcıların tercih edeceği uygulama, AppStore‘ dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Tabi uygulamanın eksik yanları da var. Mesela; haberlerde detay arıyorsanız bulmanız pek mümkün değil. Haberin ana başlığı vurgulanırken aslında ne olduğunu öğrenmek için diğer kaynaklara bakma ihtiyacı duyuyorsunuz. Wibbitz önümüzdeki günlerde olası güncellemelerle içeriklerini biraz daha detaylandıracaktır mutlaka. Bu yeni girişim mobil habercilikteki diğer uygulama geliştiricilere de ön ayak olacağa benziyor.

Related posts:

Facebook'tan Yeni Bir Uygulama Daha
İşte Facebook Kısa Yolları..
Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Telefonunuzda:Bilet Okut

Etiketler:, , , ,

Posted in Bilişim and SMN Köşe Yazılarım by admin on Temmuz 2nd, 2013 at 15:35.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting