Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Whatsapp’ ta Sesli Mesaj Devri..

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ ta sesli mesaj dönemi başlıyor. Kullanıcılarının uzun zamandır beklediği sesli mesaj gönderme ve alma özelliği iOS, Android, Windows Phone, Nokia ve Blackberry uygulamalarına gelecek olan güncelleme ile hayata geçecek.

Whatsapp kurucusu ve CEO’ su Jan Koum’ un All Things D‘ ye verdiği bilgilere göre güncellenmiş Whatsapp uygulamasında sesli mesaj gönderme ve alma özelliği çok basit şekilde işleyecek. Whatsapp kullanıcıları ekrandaki mikrofon resmine basarak mesajlarını kaydedebilecek ve bıraktıkları takdirde mesajları karşı tarafa ulaşmış olacak. Eğer kullanıcılar mesajı yollamak istemiyorlarsa ekranı sola kaydırarak mesajı silebilecekler.

Whatsapp’ ın sesli mesaj özelliğinin en güzel taraflarından biri de mesaj uzunluğunun sınırlı olmaması. Kullanıcılar diledikleri uzunlukta mesaj kaydedip gönderebilecek. Ayrıca tıpkı mesajlarda olduğu gibi karşı tarafın mesajı aldığına dair bir bildirim, sesli mesajlar için de görüntülenecek. Karşı taraf mesajı dinlediğinde ekranda mavi bir mikrofon simgesi belirecek. Bununla beraber telefonu kulağınıza doğru yaklaştırdığınızda akıllı uygulama bunu algılayarak hoparlör sesini kısacak.

Whatsapp bu yeni sesli mesaj özelliği ile diğer mesajlaşma servislerinden kullanım kolaylığı ile ayrılıyor. Tek tıklamayla kaydedilen sesli mesajlar, gene tek tıklamayla silinebiliyor ve yine tek hareketle gönderilebiliyor. Facebook Chat’ te sesli mesaj göndermek için kullanıcıların üç aşama geçmesi gerektiğini belirten Koum, özellikle hareket halindeki mobil kullanıcılar için kolay ve hızlı mesaj gönderme ve almanın öncelikli olduğunu belirterek sesli mesaj özelliğini hayata geçirirken bunu göz önüne aldıklarını söylüyor.

300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Whatsapp, geçtiğimiz aylarda uygulama üzerinden bir gün içinde 27 milyar mesaj gönderildiğini açıklayarak bir rekora imza atmıştı. Reklamsız bir mesajlaşma servisi olarak Line, Snapchat gibi diğer mobil mesajlaşma uygulamalardan ayrılan Whatsapp hem kullanım kolaylığı hem de çok yaygın olmasından dolayı mobil kullanıcıların en fazla tercih ettiği platformlardan biri. Bu yeni sesli mesaj özelliği ile mobil mesajlaşma devinin daha fazla kullanıcının ilgisini çekeceği düşünülüyor.

whatsapp

Related posts:

Yeni Bir Sosyal Medya Mecrası..
Myspace' e Yeni Yüz, Yeni Reklam..
Buyurun Size Bir Dal USB..

Etiketler:, , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Ağustos 13th, 2013 at 12:41.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting