Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

WhatsApp’ e Yeni Talip Çıktı!

Çoğumuzun en popüler mobil uygulamalarından biri olan WhatsApp’ e Facebook‘ un talip olduğunu duymuştuk. Mobil kullanıcıları birbirine bağlayan en popüler chat uygulaması WhatsApp, paylaşılamıyor. Teknoloji dünyasındaki söylentilere göre; WhatsApp’ in yeni bir talibi daha çıktı. Ünlü arama motoru Google, mobil uygulama için 1 milyar dolar ödeme yapmaya hazır.

Digital Trends sitesine bilgi veren kaynaklar, Ekim 2011’deki verilere göre günde 1 milyar mesaj trafiğine ulaşan WhatsApp’ in, Google’ ın hizmetlerini bir araya getirmek için ihtiyaç duyduğu uygulama olduğunu belirtiyor. Site, WhatsApp sayesinde Google Voice, Google Hangouts, Google Talk gibi sesli, görüntülü ve yazılı iletişim sağlayan hizmetlerin entegre edilmek istendiğini ifade etti. Aynı zamanda, Google’ ın ‘iletişim hizmetleri arasında bağlantı kurmak için Babble adı verilen bir proje üzerinde çalıştığını, WhatsApp’i satın alarak tecrübeli bir ekibi bünyesine katmak istediğini’ belirtti.  Google bunlarla beraber, WhatsApp’ in Facebook tarafından satın alınmasının da önüne geçmek istiyor. Google, WhatsApp ’in satın alımın geçmişte de gündeme geldiğini ve Aralık 2012’de bu konunun değerlendirildiğini belirtti.

Gelelim rakamlara; Android, Apple iOS, Windows Phone ve BlackBerry işletim sisteminde kullanılan WhatsApp, AppStore’ da paralı uygulamalar arasında en popüler ikinci yazılım. Apple Insider sitesi, Noel arefesinde WhatsApp üzerinden 18 milyon mesaj atıldığını belirtti. WhatsApp, yıllık sadece 1 dolarlık üyelik ücretiyle yüksek bir gelir elde etmeyi başaran nadir paralı uygulamalardan biri.

Bakalım önümüzdeki günlerde bu rekabet kimin lehine sonuçlanacak?

Related posts:

Yeni Bir Sosyal Ağ: So.Cl
Whatsapp’ ta Sesli Mesaj Devri..
Web Sitenizi Engelli Kullanıcılar İçin Optimize Edin..

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Nisan 18th, 2013 at 22:05.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting