Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Twitter,Tweet’lere Tarih Aralığına Göre Arama Özelliği Getirdi..

Biz hala “Twitter açılacak mı, ne zaman açılacak?” tartışmaları yapaduralım, diğer bir yanda Twitter kendini geliştirmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Twitter şimdi de arama motorunda iyileştirme yaparak “Tarih aralığındaki tweet’leri” arama özelliğini hayata geçirdi.

Arama motorunu sürekli geliştiren Twitter, şu zamana kadar bizi uğraştıran ve bolca zaman kaybına yol açan, tarihe göre tweet’leri arama ve bulma fonksiyonunu son yaptığı düzenlemelerle iyileştirdi. Şimdiye kadar, belirli bir tarihten önce ve sonraki tweet’leri bulmak için manuel olarak tweetler arasında ileri ve geri gitmek gerekiyordu. Ancak şimdi yeni gelen özellikle “Gelişmiş Arama” sayfasından bu işlem çok daha kolaylaşmış durumda.

“Gelişmiş Arama” sayfasına girdiğinizde tarihler bölümünden aramak istediğiniz tweet’leri başlangıç ve bitiş tarihine göre filtreleyebiliyorsunuz. Üstelik tarih kutusuna sizin de bir şey yazmanıza gerek kalmıyor; çıkan takvimden istediğiniz tarihleri işaretlemeniz yeterli.

tarih-twitter

Böylelikle Twitter’da tweet’leri tarih aralığına göre aratmak oldukça kolay hale gelmiş durumda. Bu özelliği kullanarak sadece birkaç saniye içinde örneğin markanız için yaptığınız bir kampanya sonrası hakkınızda konuşulanları bulabilir; kampanya öncesi dönemle karşılaştırabilirsiniz.

Twitter böylelikle iki tarih arasındaki konuşmaları daraltıp size sunarak aradığınıza daha kolay ulaşmanızı sağlayarak daha kullanıcı dostu ve kullanımı basit bir arama motoruna dönüşme yolunda emin adımlarla ilerlediğini de kanıtlıyor.

Related posts:

Twitter’ in Haritası Tweetping' te Türkiye Işıl Işıl..
Facebook’ta Kişiye Özel 2013 Almanağı..
Google Play Türk Lirası’na Geçti..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Nisan 3rd, 2014 at 15:28.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting