Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Twitter’den Facebook Benzeri Yeni Arayüz..

Twitter bir süredir üzerinde çalıştığı Facebook‘a benzer arayüzünü geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunmaya başlayacağını duyurdu. Yeni tasarımda daha büyük profil fotoğrafı ve sola yaslanmış biyografi bölümü dikkat çekerken, yazılan tweet’leri öne çıkaracak yeni özellikler de göze çarpıyor. Bu değişikliklerle tasarlanan yeni arayüzde, profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı bölümleri göze çarpar şekilde büyüyor. Sayfanın soluna taşınan biyografi bilgileri daha göze batarken, Twitter’de böylelikle Facebook’a bir adım daha yaklaşmış oluyor.

Yeni Twitter tasarımında asıl dikkat çeken ise tweet’leri öne çıkaracak olan özellikler. Örneğin en fazla etkileşim oranına sahip olan tweet’iniz diğerlerinden biraz daha büyük duracak; böylelikle kullanıcılar tarafından ayırt edilmesi ve sizin de bulmanız kolaylaşacak. Ayrıca Pinned Tweets özelliği de bu tasarımla hayata geçecek. Böylelikle seçtiğiniz bir tweet’i profil sayfanızın başına sabitleyebileceksiniz.

Bunlara ek olarak başka kullanıcıların sayfalarına bakarken hangi zaman akışını kullanmak istediğinizi siz belirleyebileceksiniz. Diğer bir deyişle” tweet’ler”, “fotoğraf/video içeren tweet’ler” ya da “tweet’ler ve cevapları” şeklinde üç farklı zaman akışından biri seçilerek profiller bu tercihe göre görüntülenebilecek.

Twitter, bu yeni arayüzünü geçtiğimiz gün itibariyle kısıtlı sayıda kullanıcıya sunmaya başlayacağını belirtiyor. Önümüzdeki haftalarda ise yeni Twitter tasarımı tüm kullanıcılara sunulmuş olacak.

twitter_arayuz

Related posts:

İşte Facebook Kısa Yolları..
Twitter’dan Sosyal Ağ Medya Blogu..
Wing: Akıllı Güvenlik Yüzüğü

Etiketler:, , , ,

Posted in Bilişim and SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Nisan 10th, 2014 at 15:33.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting