Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Twitter’dan Sosyal Ağ Medya Blogu..

Twitter, bildiğiniz gibi haberden müziğe, iş dünyasından siyasete kadar birçok konuda ilginç bilgilerin paylaşıldığı ve gündemin de canlı olarak yaşandığı bir sosyal ağ. Sosyal ağı rakiplerinden ayıran bu yapısının sağlayabileceği içerik potansiyelinin farkında olan Twitter, kullanıcılarının da ilham alabileceği ve farklı alanlarda dikkat çeken bilgilerin paylaşıldığı bir medya blogu oluşturdu.

Sosyal medya kullanıcılarının blog.twitter.com/media adresinden ziyaret edebileceği bu yeni blog sayfası, “Twitter Media Blog” adıyla geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Twitter Media Blog, adından da anlaşılacağı gibi sosyal ağın spor, müzik, televizyon, sinema ve gazetecilik gibi medya alanlarındaki kullanımına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Aslında “Twitter Media Blog” Temmuz ayı başında internet kullanıcılarına merhaba dedi. Ama Twitter, yeni blogunu bugüne kadar duyurmayı tercih etmedi. Blogda yeterli sayıda içeriğin oluşturulmasını bekleyen sosyal ağ, bugün Twitter Media hesabından resmi duyurusunu yaptı.

Twitter Media Blog, sosyal ağın yenilikçi kullanımına dair örnekleri ve öne çıkan olayları bünyesinde barındıracak. Örneğin; geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Wimbledon Tenis Turnuvası ya da geride bıraktığımız NBA finalleri gibi önemli organizasyonlara ait atılan tweetlerin analizleri bu blogda yer alacak.

Blog aynı zamanda Twitter’ daki yeniliklerin, güncellemelerin, yeni ürün ve özelliklerle ilgili haberlerin paylaşıldığı bir platform haline gelecek. Bununla birlikte kullanıcıların Twitter’ da yarattığı etkiyi artırabilmeleri için bazı ipuçları da yine aynı blog üzerinden paylaşılacak.

İkinci ekran deneyiminin yaygınlaşmasıyla birlikte Twitter’ in başta televizyon olmak üzere medyayı bir araya getiren parçalara daha da yakınlaştığını görüyoruz. Bununla beraber şirketin son dönemdeki sosyal TV çalışmalarını da hesaba katarsak, hizmete açılan yeni blog ile birlikte Twitter’ in medya ile olan bağını böylece daha da güçlendirdiğini söyleyebiliriz.

Twitter_blog

Related posts:

Durum Güncelleme Kılavuzu
Facebook'tan Yeni Bir Uygulama Daha
Her Sosyal Ağa Uygun Görsel Yaratma Aracı: Social Media Image Maker

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Temmuz 11th, 2013 at 15:16.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting