Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Twitter Kuşu’nun Gerçek Adı

Twitter’ in logosu olan kuşun bugüne kadar birçok farklı tasarımını görmüşsünüzdür. Peki; ünlenen bu kuşun aslında bir ismi olduğunu biliyor muydunuz?

Twitter kuşunun adı,  Larry, yani “Kuş Larry.” Twitter’ in kuşunun adı, şirket çalışanlarından Ryan Sarver’ ın attığı tweet’ lerde ortaya çıktı. Sarver, Twitter’ in yaratıcı yönetmeni Doug Bowman’ ın, “ Kuş Larry logosunun zaman içinde nasıl değiştiğini anlattığı sunumdan”  bahsedince,  yıllardır bilinmeyen bir detay da böylelikle ortaya çıkmış oldu.

Ancak Sarver, Larry’ nin isminden bahseden ilk kişi değil. Twitter, Mart 2011’ de kullanıcılarından ABD’ li televizyon sunucusu Ann Curry’ nin çizdiğinden daha iyi bir kuş logosu çizmelerini istemişti. Yeni kuş logosu çizimi, Twitter’ da #sketchLarryetiketiyle gündem konusu olmuştu.

Peki Larry ismi nerden geliyor? Google’ ın kurucularından Larry Page’ den mi? Hayır, bilemediniz. Larry, ismini Boston Celtics basketbol takımının efsane oyuncusu Larry Bird’ den (bird -> kuş) alıyor.

Bu bilgi, Celtics’ in basın danışmanı Peter Stringer tarafından doğrulandı. Stringer, Larry’ nin ismini, Ağustos 2011’ de Twitter’ in kurucularından Biz Stone’ a kuş logosunun adını sorduğunda öğrenmiş.

Related posts:

Facebook - Timeline Değişiyor..
Facebook' da 1 Dolara Mesaj Devri..
Çapulcu’lara “Tencere-Tava” Uygulaması..

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Mart 4th, 2012 at 13:15.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting