Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Twitter’ dan İçerik Keşfi Adına Yeni Özellik: Related Tweets

Apple’ in arayüzü tamamıyla yenilenen iOS 7‘ yi duyurmasıyla birlikte, mobil uygulamalarında tamamen farklı bir görünüme geçmesi beklenen Twitter, platformunda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Twitter’ in şu anda üzerinde uğraştığı bir yenilikten bahsedeceğim size bu yazıda; “Related Tweets” yani (Alakalı Tweet’ler).

Kısa bir süre önce konuşmaların daha kolay takip edilebilmesi için mavi çizgi ile kullanıcılar arasındaki anlık yazışmaları birbirine bağlayan Twitter, bundan önce de tweet içinde bağlantılı haber sistemini hayata geçirmişti. Twitter’ in şimdilik deneme sürecinde olan yeni  projesi ise tweet’ lerin altında diğer kullanıcıların paylaştığı alakalı içerikleri göstermek.

The Next Web‘ in farkettiği bu yeni özellik henüz test aşamasında; yani tüm Twitter kullanıcıları şimdilik bu bağlantılı tweet’ leri görüntüleyemiyor. Bu özellikle beraber sosyal medya kullanıcıları bir tweet’ in orijinal URL’sini ziyaret ettiğinde tweet’ in aşağı kısmında benzer anahtar kelimeler ve linklerin geçtiği diğer tweet’ leri görüntüleyebilecek.

Bağlantılı tweet kısmında gösterilen paylaşımlar tabi ki sadece takip ettiğiniz kullanıcıları kapsamıyor. Tüm Twitter kullanıcılarının tweet’ lerinden beslenen bu özellik ile Twitter üzerinden paylaşılan tüm bağlantılı içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde kendi blogundan sosyal ağ üzerinde yeni özellikleri denemeye devam ettiklerini duyuran Twitter’ in, şu sıralar üzerinde çalıştığı bu bağlantılı tweet özelliğini ne zaman tüm kullanıcılarının hizmetine sunacağı ise şimdilik belirsiz. Ancak Twitter’ in bu özelliğiyle kullanıcılarına daha fazla içerik göstererek sosyal ağ üzerindeki etkileşimi artırmayı planladığını söyleyebiliriz.

Bağlantılı-Tweetler

Related posts:

Facebook' tan Yeni Servis: Graph Search..
YouTube’ de, Mobil İçin Çevrimdışı Video Özelliği
“Bir Oyla Mı Değişecek Her Şey?” Diyenlere Ünlü İsimlerden Çağrı..

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Eylül 20th, 2013 at 12:54.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting