Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Twitter Bağımlılarına Özel Otel: Sol Wave House..

Tatile çıkacaksınız ama aklınız sosyal medya fenomeni olan Twitter’ de de kalmasın istiyorsunuz. O zaman rotanızı İspanya’ ya doğru çevirmenizi önereceğim. Çünkü İspanya’ da bu bağımlılığa bir çare bulunmuş. Dünyanın ilk Twitter temalı oteli Sol Wave House tatilde de sosyal medyadan uzak kalmak istemeyenler için yeni bir otel olarak sektöre merhaba dedi.

Mallorca’ da açılan dünyanın ilk Twitter temalı oteli olan Sol Wave House, sosyal medya deneyimini tatil konseptine entegre ederek bir ilki deniyor. Konuklarını hashtag tabelaları ile otel içinde yönlendiriyor ve birbirleri ile Twitter hesapları üzerinden iletişime geçmelerini sağlıyor. Otel odaları Twitter temalı dekorlardan oluşurken Twitter üzerinden yaptığınız tüm etkileşimler otel içi aktivitelerle gerçek hayata taşınıyor.

Otel #SocialWave ismini verdiği hizmetle otelde konaklayan misafirlerini birbirleri ile bağlıyor. Kablosuz ağ bağlantısından sadece otele özel olarak geliştirilmiş bir Twitter uygulamasına bağlanan tatilciler buradan birbirlerine fotoğraflar, mesajlar gönderebiliyor; kimlerin online olduğunu ve otelin hangi bölgesinde bulunduğunu görebiliyor.

Otel sadece bununla da yetinmemiş. Cuma günleri düzenlenen #TwitterPoolParty’ de konuklar Twitter temalı kokteyllerini yudumlarken Twitter Party Suite adı verilen hizmetle ziyaretçiler özel partiler düzenleyebiliyor. Ayrıca konuklar @SolWaveHouse‘ a tweet atarak #FillMyFridge hashtag’ i sayesinde yemek ve içecek siparişi de verebiliyor.

Twitter yardımcıları olarak adlandırılan otel çalışanları Sol Wave House’ ın her köşesinde Twitter’ dan esinlenilmiş yeni bir uygulamayı konukların deneyimlemesi için hazır bekliyor. Zira otelde vakit geçirdikçe yeni bir sürprizle karşılaşmak mümkün. Sol Wave House böylelikle Twitter tutkunlarına yepyeni bir tatil deneyimi sunmayı amaçlıyor. Dünyanın ilk Twitter temalı otelinin de hizmete açılması böylelikle Twitter ve sosyal ağların hayatımızın ne kadar içine işlediğinin bir göstergesi.

socialwave-590x427

Related posts:

Sosyal Medya / Mobil Medya Konferansı
Linkedin' de Yeni Özellik..
Facebook, WhatsApp'i Servet Ödeyerek Satın Aldı..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Ağustos 5th, 2013 at 15:05.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting