Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Türk Girişimcilerden Oylama Sistemli Proje:XPeople

Türk mühendisler, Viyana’da üzerinde 2 yılı aşkın bir süredir çalıştıkları ve Twitter’ a rakip olacak, “XPeople” adlı bir proje geliştirdi. Elektronik bir oylama sistemi olan XPeople‘ da oluşturulan anketler takipçilerin akıllı telefonlarına bildirim olarak gidiyor ve sizi takip eden kullanıcılar bu anketlere katılıp, sorularınızı yanıtlayarak size karar verme aşamasında yardımcı oluyor.

Kısa süre içinde sosyal medyada önemli boşlukları dolduracağı iddia edilen XPeople’da herkes ve her kurum istediği konuda bir anket başlatabiliyor. Hem web hem de akıllı telefonlarda kullanılabilen uygulamada, diğer sosyal medya platformlarındaki gibi, kullanıcılar hem oylarını hem de fikirlerini direkt ifade edebiliyorlar.

Kullanılan oylar ve kullanıcıların belirttiği fikirler sistem tarafından pratik bir şekilde sınıflandırılıyor. Aynı zamanda XPeople’da sonuçlar otomatik olarak uygulama üzerinden görüntülenebiliyor. Şimdiye kadar başarılı bir grafik çizen XPeople’da bazı anketlerin iki hafta içerisinde sekiz bin kişiye ulaştığı gözleniyor.

Tüm dünyada popülerleşmeyi hedefleyen Xpeople’da takipçiler, Facebook ve Twitter üzerinden de oy verebiliyor. Oy verilen anketlerde sonuçlar; cinsiyet, yaş aralığı gibi çeşitli kategorilerde ayrıntılı bir şekilde incelenebiliyor. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulamayla kurumlar, belediyeler, partiler, STK’lar, ticari faaliyet için saha araştırmaları yapan yatırımcılar ve özel kişilerin toplumun kanaatlerini pratik bir şekilde öğrenmeleri hedefleniyor.

XPeople uygulamasını incelemek ve telefon ya da tabletlerinize indirmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

XPeople_

Related posts:

Facebook Kişiselleştirilmiş Gazeteye Dönüşüyor..
Çağrı Merkezlerindeki Gereksiz Beklemeye Son: Tuşla
Emeği Geçen Tüm Gidenlere Teşekkürlerle..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Şubat 12th, 2014 at 16:20.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting