Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Sök-Parçala-Tak Modüler Akıllı Telefon:Phoneblocks

Dave Hakkens isimli tasarımcının projesi olarak ortaya çıkan Phoneblocks adlı akıllı telefon, piyasadaki tüm akıllı telefon ekosistemine tamamen farklı bir bakış açısı getiriyor. Phoneblocks’ un parçaları tıpkı çocukken elimizden bırakmadığımız lego gibi söküp takılabiliyor ve bu sayede kullanıcılar kendi telefonlarını istedikleri gibi tasarlayabiliyorlar.

Dave Hakkens, kullandığımız akıllı telefonların tek bir parçası bozulduğunda ya da eksildiğinde tüm telefonun bir köşeye atılıp yenisinin alınmasına karşı bu cihazla harika bir girişimcilik örneği sergiliyor. Bu fikirden yola çıkarak geliştirdiği Phoneblocks ile kullanıcılar eskiyen parçayı yerinden söküp, yenisi ile değiştirebilecekler. Örneğin, telefonunuzun bataryası mı eskidi? Hoop hemen yenisini hemen monte edebiliyor hatta değiştirmişken biraz da geliştireyim derseniz; daha gelişmiş pikselli bir kamera ile mevcut telefon kameranızı yenileyebiliyorsunuz.

Phoneblocks

 

Akıllı telefonlara tamamen yenilikçi bir bakış açısı getiren Hakkens’ in bu projesi kulağa biraz ütopik gelse de sürekli yeni telefon almaktan sıkılan kullanıcılar için hem yaratıcı hem de eğlenceli bir çözüm gibi duruyor. Çocukluğuna dönüp, Lego gibi telefon parçaları ile oynayabilecek ve kendi telefonlarını tasarlayabilecek olan kullanıcıları heyecanlandıracak olan Phoneblocks’ un çalışma mantığını aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz..

 

DIY modelini benimseyen Phoneblocks şimdilik sadece fikir aşamasında. Hedef kitlesi, akıllı telefon üreticilerinin belirlediği özelliklerle sınırlı kalmak istemeyen ve telefonunu kendi istediği özelliklerle donatmayı arzu eden mobil kullanıcılar olan Phoneblocks,  şu an Thunderblocks üzerinden hayata geçirilmek üzere destekçi arıyor.

50 bin destekçiye ulaşmayı hedefleyen kampanya şu an 48 binin üzerinde destek topladı. Kampanya bitmesine 1 ay kalmışken Dave Hakkens, Lego görünümlü, “kendi telefonunu kendin yap” mottosunu taşıyan Phoneblocks’ u hayata geçirmek için sosyal medya üzerinden sizlerin desteğini bekliyor.

Related posts:

Yılbaşı Gecesi Twitter'da Saniyede 16197 Tweet!
Google’dan 2014 Yerel Seçimlerine Özel Sayfa..
Sosyal Medyanın Anti Sosyal Ağı:Cloak

Etiketler:, , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Eylül 13th, 2013 at 09:22.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting