Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Pressgram ile fotoğraflarınızı WordPress’ te Yayınlayın..

Kickstarter’ ta aldığı destekle beraber App Store‘ daki yerini alan iOS uygulaması Pressgram, fotoğraf paylaşım uygulamalarına benzeri İnstagram’ dan daha farklı bir boyut getiriyor. Adından da anlaşıldığı üzere Instagram‘ a oldukça benzeyen Pressgram’ ın bu popüler uygulamadan farkı ise filtrelemelerle zenginleştirdiğiniz fotoğraflarınızı WordPress platformlu sitelerinizde doğrudan paylaşmanıza imkan tanıması.

Geliştiricisinin John Saddington’ un olduğu Pressgram’ ın hedef kitlesi ise, Instagram’ ı seven ama Instagram ve Facebook’ u çok fazla özgür bulmayan, aynı zamanda wordpress ile web sitesi sahibi olan kullanıcılar. WordPress.com’ u destekleyen ve WordPress tabanlı sitelerinizde paylaşım yapmaya olanak sağlayan Pressgram, bu özelliği ile aynı zamanda sosyal medya üzerinden kendi siteniz ve blogunuza ziyaretçi çekmenizi sağlıyor. Bu da bir nevi web sitenizin trafiğini artırıyor.

pressgram

WordPress desteği dışında Pressgram, çalışma prensibi olarak Instagram’ dan çok farklı değil. Fotoğraflarınıza tıpkı Instagram’ da olduğu gibi filtre ve özel efektler ekleyebiliyor ve uygulama üzerinden takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Pressgram fotoğraflarınızı watermark ile korumanızı da sağlıyor. Yani fotoğraflarınızın başkaları tarafından kullanılmasını istemiyorsanız yayınladığınız fotoğrafın üzerine isminizi ekleyebiliyorsunuz.

Pressgram üzerinden yayınladığınız fotoğrafları ayrıca tek bir WordPress sitesinde paylaşmak zorunda da değilsiniz. Uygulamaya birden fazla blog adresinizi bağlayabilir ve aynı fotoğrafı aynı anda hepsinde birden ya da kendi seçtiğiniz blogunuzda yayınlayabilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak Pressgram’ ın kendisiyle övündüğü bir diğer tarafı da;  reklamlarla kullanıcılarını boğmak istemeyen ve reklamlardan tamamen bağımsız bir uygulama olması. Ücretsiz olarak App Store‘ dan indirebilen uygulamada hiçbir reklam ya da uygulama içi satın alma özelliği bulunmuyor. Instagram’ ın sevilen özelliklerini bir araya toplayan ve buna ek olarak WordPress platformlu web siteleri ve bloglarda paylaşımı destekleyerek öne çıkan uygulamanın Instagram kadar popüler olmasını beklemek ne kadar doğru bilemem ama bu özellikleriyle ciddi bir web sitesi sahibi olan mobil cihaz kullanıcı kitlesini kendi platformuna çekeceği kesin.

Related posts:

Instagram’ın Fotoğraf Makinesi Çıktı..
Nurhayat ne giymiş - Sonocial
Google Play Türk Lirası’na Geçti..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Eylül 10th, 2013 at 10:18.

1 comment

One Reply

  1. thank you for this and your support!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting