Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

PasswordBox ile Şifre Unutma Derdine Son..

password2

Bir mobil ve web kullanıcısı olarak girdiğim her site için kullanıcı adı ve şifreyi girmek bazen çile haline gelebiliyor. Hele de her platform için ayrı bir şifre kullandığımı düşünürsek.. Tam da bu dertten yakınırken yeni bir programla karşılaştım: PasswordBox!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve kullanıcıların girdikleri her site için şifre hatırlama ve her seferinde kullanıcı adı ve şifre girme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir online şifre yöneticisi PasswordBox. Kullanıcılara zaman kazandırmayı ve güvenli internet deneyimi yaşatmayı amaçlayan PasswordBox, her cihazda, her platformda şifreleri güvenli bir şekilde depolama özelliğine sahip.

Birkaç ay önce beta versiyonu yayınlanan PasswordBox, geçtiğimiz günlerde yeni özelliklerle de beraber orijinal sürümünü yayınladı. Aynı zamanda servisin iOS ve Android uygulamaları da kullanıma açıldı. PasswordBox’ ın en büyük özelliği ise daha önceden kaydedilen hesaplara tek tıklama ile giriş yapılabilmesi. Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari’ ye uyumlu olan PasswordBox’ u aktive etmek gayet kolay. PasswordBox.com’ da hesabınızı yarattıktan sonra seçtiğiniz şifre ile internette rahat ve kolayca dolaşmaya başlayabiliyorsunuz.

PasswordBox’ın tarayıcı eklentisi sık ziyaret ettiğiniz sitelerdeki şifrelerinizi otomatik olarak hatırlayacak ve bir sonraki ziyaretinizde size şifre sormayacaktır. Böylece sosyal medya hesaplarınız da dahil favori sitelerinizdeki onlarca şifreyi hatırlamak zorunda kalmayacak ve oturum aç ekranında zaman kaybetmeden sitelere güvenle giriş yapabileceksiniz. PasswordBox’ ın başka bir güzel özelliği ise PasswordBox’ a kaydettiğiniz bir şifrenin anında tüm tarayıcılarınıza, bilgisayarlarınıza ve mobil cihazlarınıza aynı şekilde tanımlanması.

PasswordBox ayrıca güvendiğiniz insanlarla online hesaplarınızı paylaşmanıza da olanak sağlıyor. Şirket bu anlamda kendini kullanıcıların önemli şifrelerini güvendiği insanlarla paylaşabileceği dünyadaki ilk şifre yöneticisi olarak tanınıyor. Bununla beraber PasswordBox, bir şifre oluşturucu ile birlikte geliyor. Bu şifre oluşturucu ile kolay tahmin edilebilir şifreler tarihe karışıyor ve her online hesabınız için güçlü şifreler yaratıyor. Üstelik şifreyi hatırlamanıza gerek yok; PasswordBox sizin için şifreyi otomatik olarak hesabınıza kaydediyor.

Dropbox’ a benzer bir sistem ile çalışan PasswordBox, 25 şifreye kadar kayıt altında tutabiliyor ve üyelik ücretsiz. Daha fazla şifre saklamak içinse aylık 1 $ ödeyerek premium üyelik satın almanız gerekiyor. Çok fazla sitede üyeliği bulunan ve şifrelerini sürekli unutan internet kullanıcılarını hedefleyen PasswordBox’ ın hem web hem mobil internet kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayacağı kesin. Kısacası Passworbox ile şifre hatırlama derdi ortadan kalkıyor.

Related posts:

Türkiye'nin İlk Sosyal Tv Ağı Yayında
Linkedin' de Yeni Özellik..
Çevrimiçi Değilsek Sudan Çıkmış Balığız..

Etiketler:, ,

Posted in Bilişim and SMN Köşe Yazılarım by admin on Temmuz 3rd, 2013 at 16:13.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting