Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Oxford,E-Kütüphanesini Ücretsiz Erişime Açtı..

Oxford Üniversitesi e-kütüphane servisini 1 haftalığına herkese açtı. İnternet kullanıcıları bu süre zarfında hiçbir ücret ödemeden e-kütüphane arşivinde bulunan tüm eserlere erişebilecekler.

Oxford, Ulusal Kütüphane Haftası şerefine 13 Nisan-19 Nisan tarihleri arasında normalde kayıtlı üyelerin dışında erişime açmadığı arşivini tüm kullanıcılara açıyor. Hizmetten faydalanmak için ise kullanıcı adı ve şifre kısmına “libraryweek” yazmanız yeterli.

Akademisyenler, lise-üniversite öğrencileri, kütüphaneciler, avukatlar, doktorlar ve her branştan profesyoneller ile yeni bilgilere ulaşmak, araştırma yapmak isteyen herkese böylece kapılarını açan Oxford Üniversitesi e-kütüphanesi, birçok değerli eseri ve kaynaklara kolay ve ücretsiz online erişim sağlıyor.

Oxford Üniversitesi e-kütüphanesinin geniş koleksiyonu içinde Sosyal Bilimler, , Sözlükler ve Referanslar, Sanat ve Beşeri Bilimler, Hukuk, Tıp ve Sağlık ana kategorileri altında birçok konuda eser bulunuyor. Konuları filtreleyerek kitapları görüntüleyebiliyor ve künyeleriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Dünyanın en geniş kitap arşivine sahip kütüphanelerinden birine sahip olan Oxford Üniversitesi bu bir hafta sonunda yeniden üyelik sistemine geri dönecek. Bir haftalık bu sınırsız erişim hakkından faydalanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Oxford

Related posts:

İnternet Gazeteciliği Atölyesi Ders Kitabı ve Eğitimlerim
Kredi Kayıt Bürosu’nun Mobil Uygulaması:KKB
Çektiğiniz Selfie’ ler Parmak İzinizi Deşifre Ederse..

Etiketler:, , , , , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri by admin on Nisan 15th, 2014 at 13:20.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting