Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Nurhayat ne giymiş – Sonocial

Çok dizi izlemem ama fark ettiğim bir şey var ki, dizilerde – özellikle de zengin hayatları anlatan dizilerde- oyuncuların giydikleri, taktıkları, yedikleri ekran başındakiler için hayli önem arz ediyor. Finalde, jenerik kısmında hızla akan sponsor marka isimlerini okumaya çalışırken şaşı olanlar var aramızda, biliyorum. Salgın hale gelen, kullanan oyuncunun adıyla anılan parçalardan hiç bahsetmiyorum bile.

Bugüne kadar dizi izleyen arkadaşlarımın çok merak ettikleri bir parça olursa Twitter‘ den “Onda Gördüm” isimli hesaba sorduklarını gördüm. Kendisi mevcut sezonun ve geçmiş sezonların ayaklı kataloğu adeta. İşte şimdi tam da bu meraklılar için bir uygulama ismi veriyorum; Sonocial..

Sonocial ile dizilerde kimin ne giydiğini, ne taktığını, nerede ne yediğini öğrenmek için dedektiflik yapmaya gerek kalmıyor. Sonocial az önce de yazdığım gibi bir uygulama aslında. Cep telefonu, tablet ya da pc’ ye yüklenebiliyor. Ama şu anda sadece iOS işletim sistemi kullanan telefonlarda çalışıyor. Uygulamayı yüklediğinizde, dizilerde kullanılan kostümler, aksesuarlar, dekorasyon malzemeleri, restoranlar bilgisayar ya da telefonunuza otomatik geliyor. Üstelik bir güzellik daha yapıyor size ve satın almak isterseniz diye indirim kampanyalarıyla birlikte gönderiyor bu bilgileri..

Bu arada daha diziyi seyrederken gelmeye başlıyor bilgiler. Bir güzel tarafı da herkese aynı bilgilerin gitmemesi. Diyelim ki İntikam dizisini annenizle seyrediyorsunuz. Uygulama, size Yağmur’ un, annenize Şahika’ nın bilgilerini gönderiyor. Yani kısacası; yaş, cinsiyet, ilgi alanlarına dikkat ediliyor.

Sonocial, böylece aplikasyon dünyasında bir ilke imza atmış oldu. Size de izlemek ve takip etmek kaldı.. İyi seyirler..

Related posts:

Facebook, Warner Bros' la anlaştı; internetten film de kiralayacak..
Facebook' tan Trending Videos..
Facebook’un Beklenen Messenger Butonu “Dislike” Messenger’da

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Nisan 8th, 2013 at 21:53.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting