Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

MSN’in Pabucu Dama Mı Atılıyor?

FACEBOOK MESSENGER YAYINLANDI

Facebook‘ un aylardır beklenen Windows uygulaması nihayet yayınlandı.

Facebook’ un Messenger adını verdiği ve Windows kullanıcıları için geliştirdiği uygulama, sonunda resmi olarak yayınlandı. Daha önce da internete sızan Facebook Messenger böylece, Facebook tarafından, resmi olarak indirilmeye sunulmuş oldu.

Facebook Messenger, en basit tanımıyla yeni bir anlık mesajlaşma yazılımı olarak değerlendirilebilir. Ama onun diğer yazılımlardan ayıran en büyük özelliği, aynı zamanda önemli Facebook aktivitelerini, gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlaması. Uygulama bunu, geçtiğimiz sonbaharda tanıtılan Ticker sayesinde yapıyor.

Facebook Messenger’ i açtığınızda, karşınızda arkadaş listenizi göreceksiniz. Bu pencerede, nasıl Facebook’ ta “chat” yapıyorsanız, aynı şekilde sohbet etme şansına sahipsiniz. Pencerenin üst kısmında ise, Facebook sayfasından zaten tanıdığınız 3 klasik simge sizi bekliyor olacak. Bu simgeler sayesinde size gelen ya da kabul edilen arkadaş isteklerinizi, özel mesajlarınızı ve uyarı mesajlarını görebileceksiniz.

Facebook Messenger, daha önce iOS ve Android platformları için zaten yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştü. Şimdi bu ikiliyi Windows takip ediyor. Sıradaki platform ise Mac sistemler olacak. Facebook, Mac için Messenger uygulamasını  hazırladığını kabul ediyor ancak bunun için bir tarih vermiyor.

Peki ya Linux? Ne yazık ki Facebook’ un şu anda Linux için Messenger geliştirmek gibi bir planı yok; en azından tüm veriler bize bunu gösteriyor.

Kısacası Facebook Messenger, sunduğu kısıtlı özelliklerle, sizi, en azından sohbet ederken ya da yeni bir mesajınızı okumak isterken tarayıcınıza mahkûm olmaktan kurtarıyor. Ama Facebook’ u A’ dan Z’ ye kullanmaya alışanlar, Messenger uygulamasını pek de yeterli bulmayacaktır.

İşte indirme bağlantısı -> https://www.facebook.com/about/messenger

Related posts:

Facebook'tan Yeni Bir Uygulama Daha
Facebook' da Embed Dönemi..
YouTube’ de, Mobil İçin Çevrimdışı Video Özelliği

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Mart 6th, 2012 at 13:17.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting