Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Telefonunuzda:Bilet Okut

Malum yılbaşı denince akla gelen şeylerden biri de Milli Piyango bileti. Biraz yeni yıla büyük ikramiyeyi kazanarak girme hayali, biraz da adet yerini bulsun denilerek her yılbaşı piyango bileti alıyoruz. Yılbaşı gecesi Milli Piyango çekilişini televizyondan takip etmediniz. Belki de zengin oldunuz ama haberiniz yok. Hadi işinizi kolaylaştıralım; sıralı tam listeyi edinip bakmak yerine, sizi bir uygulamadan haberdar edelim.

Bilet Okut, son 1 yıla ait Milli Piyango biletlerinizin ikramiye kazanıp kazanmadığını sorgulayan bir mobil uygulama. iOS ve Android sürümleri bulunan uygulama kullanıcıların bilet numarası sorgulamasına gerek bırakmıyor.

Uygulamanın benzerlerinden öne çıkan yönü ise kamera kayıt özelliği ile bilet numarasını kaydedebilmesi. Yani biletinizin ikramiye kazanıp kazanmadığını öğrenmek için sadece akıllı telefonunuz ile biletinizin fotoğrafını çekmeniz yeterli oluyor. Bu sayede kayıt altına alınan biletlerinizi sistemde listeleyebilip, durumunu görebiliyorsunuz.

bilet-oku

Elle kayıt fonksiyonu da bulunan Bilet Okut uygulamasında, bilet durumu bildirimlerle kullanıcılara iletiliyor. Eğer elinizde henüz çekilişi yapılmamış, ileri tarihli bir bilet varsa Bilet Okut’a kaydedebilir, çekiliş sonrasında sorgulamaları görebilir ve ikramiye tutarının akıllı telefonunuzdan size bildirilmesini sağlayabilirsiniz.

bilet

Bilet Okut içerisinde, bulunduğunuz tarihten itibaren son bir yıla ait çekiliş sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz. Kamera kayıt özelliğiyle ise sadece 2013′un Kasım ayından itibaren gerçekleştirilmiş çekilişlerde görüntülenebiliyor.

SoftTech tarafından geliştirilen Bilet Okut’nun iOS ve Android uygulamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

bilet-okut

 

 

Related posts:

İnternetten Kendinizle İlgili Tüm İzlerinizi Silin!
Twitter’ dan İçerik Keşfi Adına Yeni Özellik: Related Tweets
Li-Fi Teknolojisi ile Ampüller Modeme Dönüşecek..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Ocak 7th, 2014 at 19:36.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting