Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Linkedln’de En Hızlı Büyüyen Ülke: Türkiye

Profesyonellere yönelik sosyal ağ LinkedIn, 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu. LinkedIn’ de en hızlı büyüme gösteren ülke ise Türkiye oldu.

Yapılan açıklamaya göre LinkedIn’ de 200 ülkeden, 19 farklı dilde kullanıcı olduğu açıklandı. LinkedIn her gün 172.800 yeni üyeye merhaba diyor. Paylaşılan istatistikler arasında Türkiye’ de; 2012 sonu itibarıyla LinkedIn’ de en hızlı büyüyen ülke olarak yerini alıyor.

Mevcut kullanımda ise üyelerin 74 milyonu ABD, 18 milyonu Hindistan, 11 milyonu Brezilya, bir diğer 11 milyonu İngiltere ve 7 milyonu Kanada’ dan LinkedIn’e kayıt olmuş durumda. Büyüme hızında Türkiye’ yi Kolombiya ve Endonezya takip eden ülkeler. Mobil kullanımda en hızlı büyüme ise Çin, Brezilya, Portekiz, Hindistan ve İtalya’ da gözleniyor.

Peki, LinkedIn’ de kayıtlı bulunan üyeler en çok hangi sektörde faaliyet gösteriyor bakacak olursak; üyelerin 4 milyonu bilgi teknolojileri ve servisleri, 2.03 milyonu finans hizmetleri, 1.95 milyonu yüksek öğrenim, 1.65 milyonu bilgisayar yazılımı, 1.59 milyonu ise telekomünikasyon sektöründe çalışıyor.

En çok takip edilen 5 LinkedIn kullanıcısı ise Richard Branson, Barack Obama, Deepak Chopra MD, Tony Robbins ve Jeff Weiner olarak sıralanıyor. Bütün bu bilgiler ve daha fazlasını aşağıda yer alan infografikte detaylı olarak görebilirsiniz.

Related posts:

Rakamlarla Sosyal Medya!
Nurhayat ne giymiş - Sonocial
YouTube’ dan Videolara Slow-Motion Seçeneği..

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Ocak 14th, 2013 at 09:15.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting