Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Linkedin’ de Yeni Özellik..

Linkedin, dünyada iş hayatının profesyonel sosyal ağı haline geldi. Sürekli sunduğu yeni özellikleri ve yaptığı tasarım değişikliği ile daha iyi bir mecra olma yolunda da önemli mesafeler kat eden bu sosyal ağ, 2013 yılında da yenilikleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Profesyonel iş dünyasının Facebook’ u olmak için ilerleme kaydeden Linkedin ekibi geçenlerde eklediği yeni bir Facebook özelliği ile karşımıza çıkıyor. Facebook başta olmak üzere diğer sosyal medya sitelerinde kullandığımız etiketleme özelliği önümüzdeki günlerde artık Linkedin’ de de kullanılmaya başlayacak. Kullanıcılar artık iletilerinde diğer kullanıcıları veya şirket sayfalarını etiketleyebilecekler. Bu şekilde durum güncellemelerinde bahsedilen kişi veya kuruluşlar mentionlanarak aynı ağda bulunan kişilerin o profile gitmeleri sağlanacak. Burada bitmedi.. Bununla beraber Facebook’ ta da olduğu gibi kullanıcılar kendilerinden bahsedildiği zaman bundan haberdar olabilecekler. Tabi ufak tefek farklılıklar yok değil. Peki nedir bunlar?  Linkedin’ de Facebook ve Twitter’ ın aksine kullanıcılar etiketlemek istediği kişiyi ‘@’ işaretini koymadan gerçekleştirebilecekler. Bahsedilen şahıs otomatik olarak önerilirken, ağınızda olmayan kişileri de eğer aynı içerik altında yorum yapmışlar ise mentionlamak mümkün.

Diğer yandan Linkedin’ in hala en büyük sorunlarından biri sitede aktif kalma süresi ve kullanıcılarla etkileşime geçilebilecek ‘malzeme’ nin sunulmamış olması. Linkedin’ in blogunda yayınlanan yazıya göre ise ‘mention’ özelliğinin ağdaki etkileşimi arttıracak olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde sosyal ağı İngilizce kullananlara sunulacak olan bu özelliğin yanında Linkedin geliştiricilerinin sıradaki hedefi ise, bu özelliği sadece durum güncellemeleri ve yorum bölümlerinde sınırlı tutmayıp diğer alanlarla da genişlemek.

Related posts:

Zaman Tüneli'nden Kaçış Yok!
Facebook Yorumlarına Tek Karede Cevap..
Google'ın Aldığı Patent ile Eller Hareketlendi..

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Nisan 18th, 2013 at 22:00.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting