Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Kadın Girişimciler Startup Weekend Women Ankara Etkinliğinde Buluşuyor..

Kadın girişimciler, 2-4 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara’ da Startup Weekend Women etkinliğinde buluşuyor. Katılımcılar, tam 48 saat boyunca mentorlar eşliğinde fikirlerini ve projelerini hayata geçirmeye çalışacaklar. Etkinlik her ne kadar Startup Weekend Women Ankara adını taşısa da erkek girişimciler de etkinliğe katılabiliyor. Tabi bir şartla; her ekibin %50′sinin kadınlardan oluşması zorunluluğu aranıyor.

Startup_Weekend_Ankara

Microsoft Ankara Ofisi’nde gerçekleşecek olan bu etkinliğe ekip olarak da katılabileceğiniz gibi sadece fikrinizle gidip diğer katılımcılardan kendinize bir ekip de oluşturabiliyorsunuz. Yani diğer bir deyişle, Startup Weekend’e katılmak için fikir sahibi olmak zorunda değilsiniz. Geliştirici, tasarımcı veya iş geliştirici olarak da ekiplerdeki yerinizi alabilirsiniz.

fbcover_swankara

Katılımcılara etkinlik boyunca destek verecek mentorlar arasında ise Adil Oran, Örsan Öge, Deniz Yılmaz Oran, Tunç Noyan, Emre Özbek, Kaan Kayabalı, Barış Okur, Ece İdil Kasap ve Hande Aydın gibi isimler yer alıyor.

Etkinliğin sonunda kazanan ekip hem kendi girişimini hayata geçirme fırsatını yakalayacak hem de ana ortaklar tarafından verilecek sürpriz ödüllerin de sahibi olacak. Jüri koltuğunda Numan Numan, Canan Çakmakçı ve Cem Ener’in bulunduğu ve Türkiye’de ilk kez kadınlar için düzenlenen Startup Weekend Women Ankara’nın detaylı programı hakkında bilgi almak için ve katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Geçen sene gerçekleşen Startup Weekend Ankara’nın finalini ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Related posts:

Whatsapp’ ta Sesli Mesaj Devri..
Çağrı Merkezlerindeki Gereksiz Beklemeye Son: Tuşla
İstanbul Alan Adı Olarak Artık Karşımızda..

Etiketler:, , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri by admin on Mayıs 2nd, 2014 at 14:40.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting