Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

İnternetten Kendinizle İlgili Tüm İzlerinizi Silin!

Bir çoğumuz uzun bir süredir internet kullanıyoruz ve tabi ki bu süre zarfı içerisinde onlarca sosyal ağa da kayıt olduk, olmaya da devam ediyoruz.  Bu kayıt olduğumuz her bir ağda da birçok dijital izimizi bıraktık. Zaman zaman kayıtlı olduğumuz bu sosyal ağlardaki üyeliklerimizi silip,  buradaki izlerden kurtulmak istediğimiz de oluyor. İşte sırf bu ağlardaki üyeliklerinizi silebilmek  için yapılmış bir internet sitesi var.

JustDelete.me adındaki bu site; internet üzerinde yer alan onlarca sosyal ağdan kendinizi kolay ve rahatça silmek için size önemli bir rehber niteliğinde. İngiltere’ li bir web geliştiricisi olan Robb Lewis tarafından oluşturulan bu internet sitesinde yapmanız gereken oldukça basit; üyeliğinizi silmek istediğiniz sosyal ağa tıklıyorsunuz ve site sizi üyeliğinizin silinmesi için gerekli yerlere yönlendirirken siz de kahvenizden bir yudum alıyorsunuz.

Ayrıca siteye girdiğiniz zaman siz de göreceksiniz;  sosyal ağların üzerlerinde bir takım renkler yer alıyor. Bu renkler de o sosyal ağdaki üyeliğinizin ne zorlukta silineceğini ifade ediyor. Bu renklerden yeşil renk kolayı temsil ederken, sarı orta, kırmızı zor ve siyah ise imkansızı temsil ediyor. Yeri gelmişken; Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal ağların yeşil dereceli olduğunu da belirteyim.  JustDelete.me üzerinden hemen istediğiniz sosyal ağlardan izlerinizi silmek için buraya tıklayabilirsiniz.

just-delete-me

Related posts:

İnternet Gazeteciliği Atölyesi Ders Kitabı ve Eğitimlerim
Facebook Kişiselleştirilmiş Gazeteye Dönüşüyor..
Web Sitenizi Engelli Kullanıcılar İçin Optimize Edin..

Etiketler:, ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Ağustos 27th, 2013 at 13:35.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting