Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği

Gelişen bilgisayarların ve dünyamızı çepeçevre sarmaya başlayan internetin hayatımızda yarattığı en önemli değişimlerden birisi de medya sektörünün dönüşümü oldu. Medya ve iletişim, öncesinde hayal edilemeyecek bir şekilde değişti ve gelişti.

Değişen gazetecilik ve yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan internet gazeteciliği ve blog yazarlığı Türkiye’de de kendinden söz ettirmeye başlamış bulunmakta. Sosyal, ekonomik ve siyasal etkilerini gördüğümüz bu sürece kayıtsız kalmak pek mümkün görünmüyor. Fakat değişime ayak uydurmak da sanıldığı kadar kolay değil…

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği, yaşanan değişimi anlamak, anlatmak ve bu alanlarda çalışmalar yürütmek için Levent ÖzenNuri KolaylıSinan Tunç ve Okan Yüksel‘in öncülüğünde Bursa‘da kuruldu. Dernek, internet altyapısında ve gelişmekte olan mecralarda gerçekleştirilen söz konusu dijital ve elektronik medya yayınlarını, haber sitelerini, haber çalışanlarını, blogları ve blog yazarlarını kapsamakta.

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nin temel amacı bu alanlardaki yayıncıları bünyesinde toplayarak, internet haber ve blog yayıncılığını bir uzmanlık dalı haline getirmek, blog yazarlarına mesleki kimlik kazandırmak, konuyla ilgili yasaların yapılmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunmak ve bu konularda faaliyet göstermek olarak belirlendi.

Related posts:

İGBD Web Sitesi Tasarımı Temel Düzey Eğitimi
İGBD - Orta Düzey İnternet Gazeteciliği Atölyesi Başlıyor
İleri Düzey İnternet Gazeteciliği Atölyesi

Etiketler:, , , ,

Posted in İGBD by admin on Kasım 9th, 2010 at 16:28.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting