Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Intel’den “Eski Bilgisayarını Getir, Yenisini Götür” Kısa Filmi..

intel-fantastik-degisim

Intel, kullanıcıların kendilerine sorun çıkaran eski bilgisayarlarını yenileriyle değiştirmeye teşvik etmek amacıyla “Fantastik Değişim” adı altında yeni bir kampanya başlattı. Kampanya için hazırlanan mikro site fantastikdegisim.com‘da yer alan dokuz dakikalık kısa film ile kampanya, kullanıcılara esprili bir dille anlatılıyor.

Türkiye’deki tüm teknoloji perakendecileri ve üreticilerinin de destek verdiği kampanya “Bilgisayarın seni değiştirmeden sen bilgisayarını değiştir” sloganıyla yola çıkıyor. Kullanıcıları ağır, yavaş çalışan, pil ömrü yetersiz, çabuk ısınan bilgisayarlarından kurtularak yeni bilgisayarlarla değiştirmesini amaçlayan kampanyanın reklam ajansı BLAB ise yaptığı etkili reklam filmi ile göze çarpıyor.

fantastikdegisim.com‘da yer alan dokuz dakikalık kısa filmde, eski bilgisayarları yüzünden istenmeyen yeteneklere sahip olan dört karakterin trajikomik hikayesi anlatıyor. Örneğin aşırı ısınan bilgisayarı yüzünden romatizma ve eklem hastalıklarını tedavi edebildiğini keşfeden ve sahte doktorlukla uğraşmaya başlayan Murat isimli bir karakterle ve ağır laptop’ını taşımak yüzünden bir kolu diğerinden uzun olan Selim isimli bir diğer karakterle filmde tanışabiliyorsunuz.

Eski bilgisayarların kullanıcılarda yarattığı etkileri esprili bir dille anlatan filmin haricinde mikro siteden ayrıca kampanya kapsamındaki bilgisayarları inceleyebiliyor, film karakterlerini yakından tanıyabiliyor ve sizin bilgisayarınız ne alemde, performansını ölçebiliyorsunuz.

Intel’in bu kampanyası ilerleyen zamanlarda gazete ilanları, mağaza içi aktiviteler, sosyal ve dijital medya ile de desteklenecek. İstanbul’da beş farklı mekanda çekilen ve yönetmenliğini Sebastien Grousset’nin yaptığı filmin tam künyesi ise şu şekilde:

Reklamveren: Intel
Reklam Ajansı: BLAB
Yaratıcı Fikir / Stratejik Planlama: BLAB
Prodüksiyon Şirketi: edcommercials
Yönetmen: Sebastien Grousset
Görüntü Yönetmeni: Mihai Marius Apopei
Kurgu: Giacomo Prestinari
Müzik: Daniel Espinet, Toni Saigi Chupi
Renk: Paula Ruiz
Post Prodüksiyon Şirketi: Cherry Cherry
Müzik Stüdyosu: BSO Super Studio
Kompozitör: Dani Espinet

Related posts:

Twitter Basından Hızlı!
iPhone Kullanıcılarına Facetune ile Mutlu Yüzler..
Facebook, WhatsApp'i Servet Ödeyerek Satın Aldı..

Etiketler:, , ,

Posted in Bilişim and SMN Köşe Yazılarım by admin on Aralık 17th, 2013 at 21:58.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting