Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Instagram’ın Güneş Gözlüğü..

Hepimiz biliyoruz ki Instagram; gün içerisinde yakaladığımız güzel kareleri ölümsüzleştirmek ve süsleyerek arkadaşlarımız ile paylaşmak adına çok kullanışlı bir araç. Ancak bazen gözümüze takılan bir kareyi fotoğraflamak için yeterince vaktimiz olmuyor ve telefonumuzun kamerasını hazır hale getirene kadar kare yok oluyor. Bu sorun için keşke bir çözüm yolu olsa diye içinizden geçirdiğiniz olduysa buyurun size çözüm: Instaglasses!

Almanyalı Markus Gerke tarafından dizayn edilen Instaglasses, çerçevenin sağ köşesine entegre olmuş Instagram filtrelerine sahip 5MP’lik bir kamera ile fotoğraf çeken, filtre seçim tuşları ile filtreyi değiştirip ve tek bir tuş ile çektiğiniz fotoğrafı Instagram’a yükleyebilecek bir gözlük olarak tasarlanmış.

Görseldeki gibi dizayn edilen Instaglasses iki çerçeve arasındaki Insta yazısına basınca çalışıyor. Sol çerçevede orijinal görüntüyü, sağ çerçevede ise filtrelenmiş görüntüyü görüyorsunuz. Markus Gerke’ nin düşüncesine göre Instaglasses’ ta WiFi, 4G, 5MP kamera, 2 GB hafıza, 7 saat pil ömrü gibi özellikler yer almalı.

Teknoloji çılgınlığını düşünecek olursak, böyle bir tasarım kullanıcıya sunulsa kesinlikle çok büyük bir satış rakamına ulaşır. Fakat Markus Gerke, bu konsepti üretmeyi veya satmayı düşünmüyor. Kendi blogunda belirttiği gibi sadece insanlara göstermek amaçlı bu konsepti sunmuş. Para kazanmak gibi bir amacı olmayan Gerke, bir kaç adet Instaglasses görüntüsü tasarlamış.

Haberin Videosu:

Related posts:

Artık Twitter'dan Trafik Cezası Kesilecek..
Instagram' ın Aylık Kullanıcı Sayısı: 100 Milyon..
Nurhayat ne giymiş - Sonocial

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Haziran 28th, 2012 at 22:01.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting