Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Instagram’dan Özel Mesaj Gönderme Özelliği:Direct

instagram_mesaj

Instagram, geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlediği lansmanda; kullanıcılara, arkadaşlarına mesaj yoluyla fotoğraf ve video gönderebilme imkanı tanıyan “Instagram Direct” adlı yeni özelliğini tanıttı. Popüler fotoğraf paylaşım servisi, böylece mesajlaşma özelliği üzerinde çalıştığı iddialarını da bir anlamda doğrulamış oldu.

Instagram Direct, adından da anlaşılabileceği gibi bir özel mesaj hizmeti. Facebooktwitter gibi birçok sosyal ağda bulunan bu özellik Instagram’daki kullanıcılara herkesle paylaşmak istemedikleri özel anları sadece aile üyelerine, sevdiklerine ya da arkadaşlarına gönderebilme fırsatı veriyor. Çektiğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu profilinizde paylaşmak istemiyorsanız, Instagram Direct’i kullanarak daha özel kişilerle bu kareleri paylaşabiliyorsunuz.

instagram-direct-message

Yeni özellik uygulamanın sağ üst tarafına yerleştirilen bir ikonla birlikte geliyor. Aynı zamanda bir gelen kutusu işlevine sahip bu ikona tıkladığınızda, size gelen mesajları görüntüleyebiliyorsunuz. Instagram’ın yeni direkt mesaj özelliğiyle bir fotoğraf ya da videoyu düzenlemeyi bitirdikten sonra paylaşma ekranının üst kısmındaki “Direct” seçeneğinden istediğiniz kişilere mesajınızı ulaştırabiliyorsunuz.

Instagram Direct üzerinden bir seferde mesaj gönderme sınırı 15. Mesaj göndermek istediğiniz kişileri, “Direct” seçeneği üzerindeyken karşınıza çıkan listeden belirleyebiliyorsunuz. Eğer arkadaşınız çevrimiçi ise avatarında bu durumunu belirten bir ışık yanıyor ve mesajınızın ona ulaştığını böylelikle anlayabiliyorsunuz. Ayrıca gönderdiğiniz kişinin fotoğraf ya da videonuzdan hoşlanıp hoşlanmadığından ya da yaptığı yorumlardan da gerçek zamanlı olarak haberdar olabiliyorsunuz.

instagram-direct-mesaj

Bugüne kadar herkese açık bir platform olarak gelişen Instagram için, özel mesaj gönderebilme özelliği çok önemli bir adım. Facebook’un Instagram’ı satın almasının ardından, reklam özelliği kazanarak daha şirket odaklı bir hale bürünen sosyal ağ, görünüşe göre WhatsApp, Snapchat, Line ve WeChat gibi popüler uygulamaların sürüklediği mesajlaşma dünyasından da uzak kalmayacak.

Related posts:

Facebook'tan Yeni Bir Uygulama Daha
Facebook Yorumlarına Tek Karede Cevap..
Facebook’ta Kişiye Özel 2013 Almanağı..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Aralık 17th, 2013 at 09:29.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting