Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Instagram’ ın Aylık Kullanıcı Sayısı: 100 Milyon..

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri haline gelen Facebook‘ un satın aldığı fotoğraf paylaşım ağı Instagram büyümeye devam ediyor. Instagram bugün itibariyle, aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını duyururken, kullanıcılarına teşekkür etti.

Instagram’ ın kurucularından olan Kevin Systrom‘ un Instagram’ ın blogundan duyurduğu bu haber, geçtiğimiz aylarda ortaya atılan aktif kullanıcı sayısının düştüğüne yönelik dedikodulara da bir cevap niteliğinde oldu. Geçtiğimiz ay duyurduğu aylık 90 milyon aktif kullanıcı bilgisinden sadece 1 ay sonra aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram, sadece 1 ayda aktif kullanıcı sayısına 10 milyon kullanıcı daha eklemiş oldu.

Instagram, sadece Apple’ ın mobil işletim sistemi iOS ile uyumluğu olduğu dönemde, 30 milyon kullanıcıya sahipti. Nisan 2012’ de Android tabanlı mobil cihazlarda da kullanılmaya başlayınca kısa sürede kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşadı.

Instagram rakamlarına bakacak olursak; Instagram’ da günlük 40 milyon fotoğraf paylaşılıp, saniyede 8.500 beğeni yapılıyor. Ayrıca saniyede 1,000 de yorum atılıyor.

Related posts:

Nurhayat ne giymiş - Sonocial
İstanbul Meydanlarında Ücretsiz Wi-Fi Dönemi Başladı..
Wing: Akıllı Güvenlik Yüzüğü

Etiketler:, , , ,

Posted in Bilişim and Sosyal Medya by admin on Şubat 27th, 2013 at 15:45.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting