Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Her Sosyal Ağa Uygun Görsel Yaratma Aracı: Social Media Image Maker

Sosyal ağlarda etkileşim yaratmanın ve ilgi çekmenin yolu siz  de bilirsiniz ki görsellerden geçiyor. Fakat, her sosyal ağın farklı boyutlarda görsel biçimlendirmeye sahip olması, bu görsellerin hazırlanmasında zaman ve iş gücü kaybına yol açıyor. Bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik bir araç olan Social Media Image Maker ise, her sosyal ağ içindeki her görsel tipi için sizin yerinize piksel biçimlendirmelerini yapıyor.

Özellikle sosyal medyada marka yönetimi yapan kişiler için oldukça faydalı bir araç olan Social Media Image Maker üzerinden profil fotoğrafları, kapak fotoğrafları, içerikler için ayrı boyutlandırmalar yapabiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken şey, seçtiğiniz görseli platform üzerine yükleyerek Social Media Image Maker’in görselinizi paylaşımlar için uygun hale getirmesini beklemek.

Sosyal ağların sürekli olarak görsel boyutlarında değişiklikler yapması birçok tasarımcıyı zorlarken, Social Media Image Maker bu değişiklikleri sizin yerinize takip ediyor ve sosyal platformların desteklediği boyutları anında yüklediğiniz görselinize uyguluyor. Örneğin; gelen son güncellemeyle şu an Social Media Manager, Facebook‘un son değişiklikle büyüttüğü görsellere uygun görselleri anında hazırlayabiliyor.

Social-Media-Image-Maker

Social Media Image Maker ile Facebook’un yeni boyutlandırma şartları ile kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı, normal içerik, öne çıkarılmış içerik, uygulama görseli, etkinlik profil fotoğrafı, haber kaynağı görseli hazırlamak mümkün. Aynı şekilde Twitter için profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı ve arka plan fotoğrafı; YouTube ve Vimeo gibi platformlar için de ekstradan videoların thumbnail’lerini ayarlayabiliyorsunuz.

Social Media Manager’ın desteklediği diğer sosyal ağlar arasında ise Google+, Flickr, Pinterest, Tumblr, LinkedIn, Slideshare ve Foursquare gibi platformlar da yer alıyor. Ayrıca görselleri boyutlandırırken bu imajlara filtre eklemeniz, rengiyle oynamanız, efektler seçmeniz mümkün. Eğer sosyal medya hesaplarınızda yoğun bir şekilde görsel paylaşımı yapıyorsanız ve bu biçimlendirme derdinden müzdaripseniz, Social Media Image Maker’ i deneyin derim..

image-filters

Related posts:

Microsoft, Windows XP Desteğini Sonlandırdı..
Apple, Akıllı Ev Platformunu WWDC 2014′te Tanıtacak..
20 Yıl Sonraya Gidip, Geleceğinizdeki Sizle Konuşmaya Ne Dersiniz?

Etiketler:, , , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Mart 20th, 2014 at 16:12.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting