Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Hem Tablet Hem Dizüstü PC

Bugünlerde tüm dünyada bir tablet çılgınlığıdır gidiyor. Öte yandan Asus, kısa bir süre önce, kullanıcıları tablet mi yoksa dizüstü mü alsam ikileminden kurtaracak bir ürün duyurdu.

Tablet PC’ ler şık cihazlar, kabul. Fakat hala dizüstü PC’ lerin yerini alabilecek durumda değiller. Bu şık cihazlar, dizüstü PC almaya niyetli kullanıcıları cezbetse de donanımsal bir klavyeye sahip olmamaları, dizüstü kullanımı için bir sorun teşkil ediyor. Öte yandan dizüstü PC’ lerin de tablet PC’ lere göre eksiklikleri yok değil. Ama Asus’ un Eee Pad Transformer adlı ürünü, her iki dünyayı birleştiriyor.

Tablet PC’ ler için üretilmiş en yeni işletim sistemi Android 3.0 ile donatılan Asus Eee Pad, 10.1 inçlik ekrana sahip. Ürünün benzerlerinden en büyük farkı, kuşkusuz isteğe bağlı satılan klavye kısmı (Transformer). Tablet kısmı 9.5 saatlik pil ömrü sunarken, tableti klavye kısmına takarsanız cihaz bir anda netbook’ a dönüşüyor ve klavye kısmındaki ekstra pil sayesinde 16 saatlik bir çalışma süresi elde ediliyor. nVidia Tegra 2 işlemcili Eee Pad, mini HDMI çıkışı üzerinden akıcı bir şekilde full HD video oynatabiliyoruz.

ÇİZİLMEYE DAYANIKLI EKRAN

1280 x 800 çözünürlüklü ve çoklu dokunma desteğine sahip ekranın çizilmeye dayanıklı yapısı, pratikte önemli bir özellik. Ön yüzde 1.2 megapiksel, arka yüzeydeyse5 megapiksel olmak üzere iki adet kamerayla donatılmış Eee Pad’ in klavye kısmında iki adet USB yuvası mevcut. Ayrıca kart okuyucu, dahili mikrofon ve Wi-Fi (802.11 b/g/n) kablosuz bağlantı da ürünündiğer göze çarpan özellikleri arasında. 680 gram ağırlığındaki Asus Eee Pad, 1 GB ana bellekle donatılmış ve 16/32 GB bellekli versiyonları mevcut. Üründe şu an için eksik olan 3G modülünün daha sonra çıkacak yeni modellerde sunulacağı belirtiliyor. Haziran başında Türkiye’ de satışa sunulacak Asus Eee Pad Transformer‘ in fiyatı, konfigürasyona göre 449 – 749 dolar arasında.

Related posts:

Çağrı Merkezlerindeki Gereksiz Beklemeye Son: Tuşla
Görsellerdeki Metinleri Kopyalama ve Düzenleme Eklentisi: Project Naptha
İstanbul Alan Adı Olarak Artık Karşımızda..

Etiketler:, , , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri by admin on Mayıs 30th, 2011 at 17:48.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting