Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Google’den Canlı Yardım Video Servisi:Helpouts

Google-Helpouts

Google, geçtiğimiz Ağustos ayında sadece davetiye sahiplerine açtığı yeni servisi Helpouts‘ u resmi blogunda geçtiğimiz gün itibariyle tüm kullanıcıların hizmetine sunduğunu duyurdu. Peki nedir Helpouts?

Google Helpouts ihtiyaç duyduğunuz konularda profesyonel eğitmenlerin canlı olarak sizlere sunduğu videoları izleyerek sorularınıza cevap bulabildiğiniz bir nevi online eğitim platformu.

Google’ın görüntülü sohbet servisi Hangouts’un videolar aracılığıyla canlı yardım alabileceğiniz bir modeli olan Helpouts’un bünyesinde şu an 1000′den fazla eğitmen yer alıyor. Henüz sekiz kategorinin bulunduğu online serviste, Ev & Bahçe, Bilgisayar & Elektronik, Sağlık & Kişisel Gelişim, Beslenme & Diyet, Moda & Güzellik, Sanat & Müzik, Yemek ve Eğitim gibi bölümler aracılığıyla aradığınız videolara ulaşabiliyorsunuz.

Sadece web’den değil, Android uygulamasından da erişilebilen Helpouts’dan böylelikle canlı videolar eşliğinde pasta yapımı, bisiklet tamiri, gitar dersleri, yemek tarifleri gibi birçok konuda bilginizi geliştirmeniz mümkün. YouTube üzerindeki eğitim videolarından farklı olarak Helpouts bir canlı yardım video servisi sunduğu için karşınızdaki kişiyle gerçek zamanlı iletişim kurabiliyor ve eğitmene sorular sorabiliyorsunuz.

Hemen belirtmekte fayda var ki; Helpouts ücretli bir servis. Her eğitim videosu için ödenmesi gereken ücret, ilgili eğitmen tarafından belirlenirken, Google bu fiyatlandırmaya karışmıyor. Ödemeler ise Google Wallet aracılığıyla yapılıyor. Peki Google’in bu işten karı nedir diye düşünenlere hemen cevap vereyim; Google yapılan her havalenin %20′sini kendine alıyor.

İnsanların birbirlerine gerçek zamanlı olarak yardım etmesi amacını taşıyan Google Helpouts kullanıcılar için canlı destek alabilme şansı sunarken; programa dahil olan eğitmenler için ise bir para kazanma aracı olarak öne çıkıyor. Google, servisin iOS uygulamasının yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmazken kullanıcıların Helpouts’a ne kadar ilgi göstereceği şimdilik merak konusu.

Related posts:

Rakamlarla Sosyal Medya!
WhatsApp' e Yeni Talip Çıktı!
Her Sosyal Ağa Uygun Görsel Yaratma Aracı: Social Media Image Maker

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Kasım 6th, 2013 at 13:35.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting