Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Google’dan 2014 Yerel Seçimlerine Özel Sayfa..

Google yaklaşan 2014 yerel seçimleri için özel bir sayfa hazırladı. yerelsecimler.withgoogle.com adresinden ulaşılabilen “Yerel Seçimler 2014″ web sayfasından il il seçim haberleri takip edilebiliyor, yükselen seçim aramalarını takip edebiliyor ve adaylarla iletişime geçilebiliyorsunuz.

Türkiye’nin yeni yerel yönetimlerini belirleyecek olan seçimler öncesinde, sayfa üzerinde merak edebileceğiniz birçok konu hakkında bilgi ve araç bulunuyor.

Sayfada yer alan “Haberler” bölümünde, il veya Türkiye bazlı seçim haberleri sıralanıyor. Aynı şekilde Trendler sekmesinde de üç Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının (İstanbul, Ankara, İzmir) Google Arama Trendlerini takip edebiliyorsunuz. “Sohbetler” bölümünde ise, adaylar ve seçmenler bir araya getirilerek karşılıklı iletişim kurmaları sağlanıyor. Bu bölümden canlı yayınları izlemek için takviminize hatırlatma koyabiliyor ve yayın günü YouTube kanalından veya Google+ etkinlik sayfasından canlı olarak izleyebiliyorsunuz.

yerel-secim

Şimdilik Canlı Seçim Sonuçları sayfasında bizleri geri sayım ekranı karşılasa da 30 Mart’ta yapılacak seçimleri bir önceki seçimlerde olduğu gibi anlık takip etmek mümkün olacak. Bunlarla birlikte adayların seçim kampanyalarında Google araçlarından faydalanmaları için bu kitapçıktan bilgi almaları mümkün.

Related posts:

Pinterest'e 'erkek' rakip geldi: MANteresting
Facebook Yorumlarına Tek Karede Cevap..
Çevrimiçi Değilsek Sudan Çıkmış Balığız..

Etiketler:, , ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri and SMN Köşe Yazılarım by admin on Şubat 20th, 2014 at 16:26.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting