Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Google Play Türk Lirası’na Geçti..

Google, Android uygulamalarını destekleyen yerel para birimleri içine Türk Lirasını da ekledi. Artık Türk kullanıcılar Google Play‘deki uygulamaları ve uygulama içi satın almaları Türk Lirası karşılığında satın alabilecek. Yani diğer bir deyişle şimdiye kadar ücretli uygulamaları satın almak isteyen Android kullanıcılarının dolar karşılığında yaptıkları ödemeler yerini TL’ye bırakacak.

Google’ın Android geliştiriciler destek sayfasında da fark edildiği üzere Google Play, artık 25 ülkenin daha yerel para birimini destekliyor. Türkiye’nin yanı sıra, bu ülkeler arasında ayrıca Avustralya, Bolivya, Bulgaristan, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Mısır, Endenozya, Litvanya, Lübnan, Letonya, Malezya, Fas, Pakistan, Peru, Filipinler, Romanya, Suudi Arabistan, Güney Amerika, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Venezuela ve Vietnam da yer alıyor.

Google Play üzerinden böylelikle aynı App Store’da olduğu gibi Türk Lirası karşılığında uygulamalar satın alınabilecek ve indirilebilecek.

Android kullanıcıların satın almak istedikleri uygulamaların kendilerine ne kadar mal olacağını daha iyi anlamalarına sebep olacak bu değişiklik, uygulama geliştiricileri için de oldukça avantajlı. Böylelikle geliştiriciler, uygulamalarını daha etkin bir şekilde paraya çevirme şansına kavuşacaklar.

Hemen şunu da belirtelim; Google’ın Türk uygulamalar için belirlediği fiyat aralığı 2 ile 400.00 TL arasında.

google-play

Related posts:

Bulut Depolama'dan Bir İsim Daha: YANDEX!
Efsane Programın Sonu:Winamp Kapanıyor
Google AdSense Eklentisi WordPress’te..

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Şubat 10th, 2014 at 16:01.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting