Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Google Play Books Artık Türkiye’de de Kullanımda..

Android tablet ve akıllı telefonlar üzerinden e-kitap satın alınabilen Google Play Books, Türkiye’de de kullanıma açıldı. Bu adım bugüne kadar uygulamalar dışında Google Play’in diğer hizmetlerinden faydalanamayan Türk kullanıcıları için çok önemli bir gelişme niteliğinde.

Birçok ürün ve hizmetini henüz Türkiye’ye getirmeyen Google sonunda Google Play’in önemli parçalarından biri olan Books servisini Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturdu. Bildiğiniz gibi bugüne kadar Türkiye’den Google Play’in uygulamaları haricindeki diğer hizmetlerine erişmek mümkün değildi. Artık Google Play Books hem web arayüzü hem de Android uygulamasıyla Türkçe olarak kullanılabilecek.

Popüler kitapların yanı sıra, yeni romanlar ve roman harici kitaplara da ulaşabildiğimiz Google Play Books’ta iş dünyası, yatırım, macera, bilim kurgu, fantezi gibi birçok alt kategorilerden de Türk parasıyla alışveriş yapmak mümkün. “En İyiler” ve “Yeni Gelenler” olmak üzere iki üst kategorinin de bulunduğu Google Play Books’ta yazar önerisi olarak sadece Orhan Pamuk’un kitaplarının bulunması ise dikkat çekiyor.

Google Play Books’ta akıllı telefon ve tabletleriniz aracılığıyla uygulama sayesinde hesabınızla otomatik senkronize olarak kitaplarınıza çevrimiçi veya çevrimdışı erişim imkanı elde edebiliyorsunuz. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda ise, web arayüzünü kullanarak satın aldığınız kitapları okuyabiliyorsunuz. Bununla birlikte bir e-kitap okuyucuya sahipseniz kitapları indirip, cihazınıza aktararak da okuyabilirsiniz.

Google Play Books’u geçtiğimiz Eylül ayında 8′i Asya’dan olmak üzere toplam 9 yeni ülkede kullanıma açan Google Türkiye’yi es geçmişti ve bu durum servisten yararlanmak isteyen kitap tutkunlarını oldukça üzmüştü. Google’ın Asya’daki tablet ürünlerine olan ilgiyi göz önüne alarak bu adımı attığı düşünülse de; servisin Türkiye’ye ansızın gelişinde geçtiğimiz günlerde Apple’ın Türkiye internet mağazasını yayına almasının payı oldukça büyük denilebilir.

google-play-books

Related posts:

Twitter Bağımlılarına Özel Otel: Sol Wave House..
Dijital Aşka 224 Tweet ve 70 Facebook Mesajı Yeterli..
Kredi Kayıt Bürosu’nun Mobil Uygulaması:KKB

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Kasım 9th, 2013 at 10:35.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting