Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Google, kendi domain servisini kuruyor..

Her geçen gün başka bir yeniliğe imza atan Google, şimdi de domain sektörüne giriyor. Google Domains servisini, şimdilik sadece davetiye girişli bir şekilde beta olarak kullanıma açan Google, geçtiğimiz günlerde duyurduğu üzere kendi domain servisi Google Domains ile GoDaddy gibi popüler domain servislerine rakip olmaya hazırlanıyor. Servis tamamen hayata geçtiğinde Google Domains üzerinden domain alıp satmak mümkün olacak.

GoogleDomains

Google, domain hizmeti verme kararını küçük ölçekli işletmelerin %55′inin hala bir web sitesine sahip olmamasına bağlıyor. Daha çok şirketin online varlıklarını oluşturmasına yardımcı olmak için de Google Domains’i geliştirdiklerini söyleyen Google, böylelikle domain alanındaki diğer firmalara da sıkı bir rakip olarak sektöre girecek.

Google, domain servisi üzerinden hosting hizmeti vermeyecek olsa da diğer domain kayıt servislerinin tersine, domain’inizi özel olarak kaydettirmeniz için sizden ekstra ücret istememesiyle bu rekabette öne çıkaracak gibi. Buna ek olarak tek bir domain’e 100 e-posta adresi kaydettirebilirken gene 100 adede kadar da sub-domain alabileceksiniz. Ayrıca Google Domains’in şirketin kendi DNS sunucularını kullanacağını hatırlatmakta fayda var.

Dediğim gibi servis henüz beta olarak kullanıma açık olsa da Google Domains sayfasından Manage My Domains butonuna tıklayarak davetiye talebinde bulunabilirsiniz.

domains

Related posts:

2013 TBD Değerlendirme Raporu Yayınlandı..
Kredi Kayıt Bürosu’nun Mobil Uygulaması:KKB
Park Sorunu Yaşayanlara Mobil Çözüm:ParkVar

Etiketler:, ,

Posted in Dijital Yaşam Sesleri by admin on Haziran 28th, 2014 at 13:23.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting