Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Google AdSense Eklentisi WordPress’te..

Google, geçtiğimiz günlerde AdSense hizmetlerini WordPress’e entegre eden yeni bir eklentiyi duyurdu. “Google Publisher Plugin” adını taşıyan WordPress eklentisi ile web sitesi sahipleri platformlarına Google ürünlerini basit bir şekilde ekleyebilecek ve bu yeni WordPress eklentisi ile admin panelinden Google Webmaster Tools ve AdSense’e kolaylıkla erişebilecekler. Böylece web sitesi sahipleri; artık Google ürünlerini sitelerine entegre etmekle uğraşmayıp, direkt olarak WordPress üzerinden tüm işlemlerini hayata geçirebilecekler.

Google-Publisher-Plugin

 

Web sitelerine reklamları yerleştirmede kullanılan AdSense, bu eklentiyle WordPress içine entegre oluyor ve WordPress altyapılı web sitenizi AdSense hesabınıza bağlayarak sitenize reklamları yerleştirmeyi daha kolay ve basit bir hale getirebiliyorsunuz. Yani eğer siz de WordPress kullanıcısıysanız, eklentiyi yükledikten sonra reklamlarınızı sitenize yerleştirmek için ayrıca AdSense hesabınıza bağlanma zorunluluğunuz ortadan kalkmış oluyor. Üstelik bunun için HTML kodlarla uğraşmak zorunda da kalmıyorsunuz.

Diğer yandan Google Webmaster Tools’u da destekleyen eklentiyle, içeriklerinizin Google üzerindeki görünürlülüğünü WordPress yönetici panelinizden de görüntüleyebiliyorsunuz. Böylece eklenti üzerinden sitenizi tek bir tıklamayla Webmaster Tools’a tanımladıktan sonra paneliniz üzerinden detaylı Google görünürlülük raporlarına ulaşabileceksiniz.

Google-Adwords-Eklenti

Google, Publisher Plugin’e yakın zamanda daha fazla Google servisi ekleneceğini belirtiyor. Ayrıca eklentinin henüz beta olarak kullanıma sunulduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Related posts:

Project Glass: One day..
Facebook' tan Yeni Servis: Graph Search..
“140 Karakter Bana Yetmez” Diyenler İçin:Twisual.co

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Ocak 24th, 2014 at 13:57.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting