Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

GazeteEkmekSüt: Her Sabah Kapınıza Gelen Harika Hizmet..

Günümüzde artık evden çıkmadan canımızın çektiği her şeyi kapımıza kadar tek tıklamayla getiriyoruz. Ama yeni bir girişim var ki kapıya sipariş girişimleri arasına bambaşka bir soluk ve renk kattı. GazeteEkmekSut.com  Adından da anlaşılacağı üzere girişimin sunduğu tek bir hizmet var; her sabah kapınıza gazete, ekmek ve süt getirmek.

İki ay önce hizmet vermeye başlayan girişim, gazete-ekmek-süt üçlüsünü günlük temel ihtiyaç olarak kabul ediyor ve herhangi bir hizmet veya abonelik bedeli almadan sabah en geç 07.30’ da kapıya teslimat yapıyor. Bu arada bunu da kafasına göre değil, sizin tercihlerinize kulak vererek yapıyor. Hem gazete seçiminde hem de ekmek ve süt seçiminde farklı seçenekler sunuyor ve sizin isteklerinize de cevap vermeyi vaat ediyor.

Bir yılı aşkın bir hazırlık ve geliştirme sürecinden sonra hizmete açılan girişim şimdiden günlük 300-400 ziyaretçi almaya başlamış ve bin civarı kayıtlı üyeye ulaşmış. Dağıtımı kendi araçları ve çalışanlarıyla yapan GES’in günlük paket sipariş sayısı ise şu anda 200.

Türkiye’de yeni nesil tüm konut projelerinde hizmet vermeyi hedefleyen GazeteEkmekSüt, Türkiye’de henüz oturtulamayan abonelikle gazete dağıtımını da üstlenmek istiyor. Kurucu ortaklardan Sonay Berktaş, Türkiye’nin en önemli bir gazetelerinden biriyle görüşme halinde olduklarını söylüyor ve ilerleyen zamanda ürününü son tüketiciye ulaştırmak isteyen tüm satış kanalları için dağıtım operasyonunu üstlenmek istediklerini belirtiyor.

Girişim çok yeni. O yüzden şu anda İstanbul’da iki ilçede, Ankara’da ise birkaç ilçede hizmet veren GazeteEkmekSüt, yakında İstanbul’da Ataşehir ve birkaç yeni ilçede de hizmet vermeyi planlıyor. Kısa süre içerisinde dağıtım ağının genişletileceği GES yetkilileri, site üzerinden ön talep toplayarak farklı alanlarda da hizmet verebileceğini açıklıyor.

Sonay Berktaş gelir modelini indirimli ürün alımından sağladıklarını söyleyerek, mevcut fiyatlandırmanın bir sorun yaratmadığını, bugünden ziyade projenin evrileceği noktayı düşündüklerini açıklıyor. Tedarikçiler için net bir yeni mecra oluşturduklarını da ekliyor. Berktaş, Getir‘e birebir rakip olmayacaklarını söylüyor ama şu anki haliyle bile Getir’in sabah siparişlerini etkileyebilecek bir potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Getir’de de bildiğiniz üzere ekmek ve süt siparişi vermek mümkün.

Related posts:

Nurhayat ne giymiş - Sonocial
Pressgram ile fotoğraflarınızı WordPress’ te Yayınlayın..
Facebook, WhatsApp'i Servet Ödeyerek Satın Aldı..

Etiketler:, ,

Posted in Sosyal Medya by admin on Mart 8th, 2017 at 11:03.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting