Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Favoreat ile Hünerli Eller Sosyal Ağda..

Yemek yapma tutkusuna sahip insanları, yemek arayanlar ile internette buluşturan bir sosyal ağ olan Favoreat, Türkiye’nin sosyal medyaya yansıyan mutfak zenginliği açısından, kullanıcılara iki taraflı bir fırsata dönüştürmesiyle öne çıkıyor.

Favoreat, yemek yapma yeteneği ya da tutkusu bulunan kişileri; sağlıklı, uygun fiyatlı, çeşitli ihtiyaçlara yönelik ve kolay ulaşılabilir yemek arayanlar kişilerle buluşturmayı amaçlayan bir sosyal girişim. Sitede bir yanda yemek konusunda hünerli ellere sahip kişiler ürünlerini sergileyip gelir elde edebilirken; diğer yanda bunlar için zamanı olmayanlar insanlar ise, aradığı yemeğe kolayca ulaşabiliyor.

favoreat

Favoreat’ta birçok kategori göze çarpıyor. Değişik tatlar ve mutfaklar, sağlıklı, diyet, organik, tatlı, tuzlu bunlardan sade birkaçı. Bu kategorilerdeki farklı tür yemeklere, Favoreat’in “Yemek” bölümünden ulaşabiliyorsunuz. Bildiğimiz e-ticaret sitesi mantığıyla çalışan bu bölümde çorba, atıştırmalık, hamur işi ya da meze gibi aklınıza gelebilecek hemen her yemek kategorisinde filtreleme yaparak Favoreat yemeklerini listeleleyip, satın almanız da mümkün.

Tamamen yemeğe odaklanan sitede Türkiye’nin dört bir yanından amatör ya da profesyonel aşçıların lezzetleri yer alıyor. Satıcılar miktara göre istediğiniz bölgeye siparişinizi hızlı bir şekilde ulaştırabiliyorlar. Ancak buradaki sistemin Yemeksepeti’ndeki gibi olmadığını belirtmekte yarar var. Favoreat’ta siparişler için bazı durumlarda satıcıyla iletişime geçmeniz gerekebiliyor.

favoreat2

Satıcıların dükkan kirası, çalışan maaşı gibi ekstra maliyetleri bulunmadığından yemek fiyatlarının da en azından İstanbul için uygun olduğunu belirtmeliyim. Favoreat bu anlamda özellikle ev yemeklerine hasret kalan üniversite öğrencileri için tercih edebilecek güzel bir alternatif. Diğer taraftan site, çeşitli küçük organizasyonlar için aşçı arayanlara da bir fırsat oluşturuyor.

Bunlarla birlikte Favoreat’te yemek ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm ihtiyaçlarınızın bir arada bulunduğu Profeat bölümü de var. Bu bölümde ise yemek kurslarından çeşitli mutfak eşyalarına, kafe ve restoranlardan gurme bölümüne kadar birçok kategori yer alıyor. Hem yemek yemeyi seven kişiler, hem de mutfağa girmeye merak salanlar için güzel bir girişim.

karamelli-citir

 

 

Related posts:

Twitter’a Yeni Mizahçı Arkadaş: Divitter
Facebook' tan Yeni Servis: Graph Search..
Sosyal Medyanın Anti Sosyal Ağı:Cloak

Etiketler:, , , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Kasım 21st, 2013 at 10:35.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting