Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Facebook’un Beklenen Messenger Butonu “Dislike” Messenger’da

Senelerdir Facebook kullanıcılarının hiç vazgeçmeden Facebook’tan talep ettiği “dislike” butonu sonunda sosyal ağda yüzünü gösterdi. Ancak beklenenden biraz farklı olarak. Peki nasıl? “Dislike” butonu şimdilik sosyal ağın bir öğesi olarak değil de Facebook’un sohbet servisi Messenger’da bir sticker olarak yerini aldı.

Facebook’un bildiğiniz gibi ilk olarak Nisan ayında tanıttığı ve mobil uygulamadan sonra Temmuz ayında web’e de taşıdığı sohbet sticker’larına dün “like stickers” paketi de eklendi. Ücretsiz olarak Facebook mesajlaşmalarında arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz bu sticker’lar, Facebook’un meşhur “beğen” butonunun değişik varyasyonlarını içeriyor.

Facebook’un ünlü “eli”, bu sticker paketinde birçok farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak pakette dikkati çeken bir yenilik var ki, o da sabırsızlıkla beklenen “dislike” sticker’ı. Böylelikle ilk defa sosyal ağda yüzünü gösteren “dislike” ya da “thumbs down” işaretini facebook kullanıcıları arkadaşlarıyla özel konuşmalarında kullanabilecek.

Facebook-dislike-sticker

 

Kullanıcılar her ne kadar “dislike”ı sosyal ağda beğenmediği iletiler ve görseller, onaylamadığı görüşler ve paylaşımlar için kullanmak için ısrarla istese de, Facebook Messenger’da şimdilik bu özellik sadece arkadaşlarının beğenmediği mesajları için kullanabilecek. Ancak bence bu yeni durum Facebook’un “dislike” butonunu tüm ağa yaymadan önce attığı küçük bir adım.

Facebook ağına yeni butonlar eklemek konusunda eskisi kadar cimri değil. Sivil toplum kuruluşları için ağına “donate” (bağış yap) tuşunu ekleyen Facebook’un “dislike”ı hayata geçirmesi çok da imkansız gözükmüyor. Son bir hatırlatma: Facebook’un yeni sohbet sticker’larını hem web’de, hem de mobilde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Related posts:

Facebook, Warner Bros' la anlaştı; internetten film de kiralayacak..
Facebook' tan Yeni Servis: Graph Search..
Google’den Canlı Yardım Video Servisi:Helpouts

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Aralık 18th, 2013 at 13:54.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting