Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Facebook’tan Yeni Bir Uygulama Daha

Facebook, kullanıcılarının her ilgili alanına özel haber kaynaklarına kolayca ulaşılabilmesi için “İlgi Alanları Ekle” uygulamasını başlattı.

Bilgisayar oyunları, kış sporları veya sokak modasına mı meraklısınız? Yeni uygulamayla, uzmanların, sayfaların ve ünlülerin bulunduğu ilgi alanlarına abone olarak her ilgi alanına özel haber kaynağına sahip olabilirsiniz.

Bu sayede haber akışınızdaki sürekli art arda gelen mesajların tümünü görmek yerine oluşturduğunuz listeye göre olan sadece istediğiniz konudaki içerikleri görebileceksiniz.

Yeni listelerinizi Facebook sayfanızın sol tarafındaki “İlgi Alanları” adlı bölümü seçtikten sonra “Liste Oluştur” diyerek hızla oluşturabilirsiniz.

Karşınıza gelen seçim ekranında Sayfalar, Abonelikler ve Arkadaşlar olarak sekmeler arasından oluşturacağınız listenin içerisine eklemek istediklerinizi seçtikten sonra,’ sonraki’ diyerek liste adını ve listeyi kimlerin göreceğini seçip işlemi sonlandırıyorsunuz.

Bu özellik sayesinde belirli bir konudaki halk figürlerini, sayfaları ve size benzeyen insanları bir araya getirebilir ve haber akışının sadece bu listenizdeki güncellemeler olarak sürmesini sağlayabilirsiniz.

Önümüzdeki haftalardaysa “İlgi Alanı Ekleme” şeklinde bir bağlantı ile belirli konulara abone olmanız sağlanacak.

Related posts:

Facebook, Dosya Paylaşımını Başlattı..
Facebook Sayesinde Artık Bir Kedileri Var!
PasswordBox ile Şifre Unutma Derdine Son..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Mart 20th, 2012 at 13:21.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting