Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Facebook’ta Kişiye Özel 2013 Almanağı..

Facebook, 2014′e sayılı günler kala, geçen sene de yaptığı üzere  2013 Year In Review çalışmasını yayınladı. 2013 yılı içerisinde sosyal ağda en çok öne çıkan konu başlıklarını bir araya getiren Facebook, aynı zamanda kullanıcıların da 2013 yılındaki kendilerine ait en dikkat çekici 20 paylaşımına profil sayfalarından ulaşmasını sağlıyor.

Facebook’un 2013 almanağında kullanıcılar tarafından en çok paylaşılan kişisel dönüm noktaları, dünyada en çok check-in yapılan yerler, dünya çapında en çok konuşulan olaylar gibi ana başlıklar yer alıyor. Facebook böylece sosyal ağ üzerinde geçen koca 1 yılın özetini gözler önüne seriyor.

2013 Year In Review‘de Facebook kullanıcılarının en çok paylaştıkları kişisel dönüm noktalarının başında yeni bir ilişkiye başlama, nişanlanma ya da evlenme gelirken; bunu sırasıyla seyahat etmek, taşınmak, sevgiliden ayrılmak, yeni bir arkadaşla tanışmak ve çocuk sahibi olmak izliyor.

Dünyada en çok check-in yapılan yer sıralamasında ise, 25 ülke içinde Türkiye’nin bulunması dikkat çekiyor. Örneğin Taksim Meydanı, 2013′te Facebook’ta en çok check-in yapılan yerler arasına yerleşmiş durumda. Burada akıllara gelen ilk soru ise, Gezi Parkı olaylarının etkisi olup olmadığı.

Facebook_almanak

2013′te Facebook’ta en çok bahsedilen olaylar ve kişileri de bir araya getiren sosyal medya devinin bu sıralamasında Papa Francis ilk sırada yer alıyor. Papa’yı sırasıyla seçimler, kraliyet bebeği, tayfun, Margaret Thatcher, Harlem Shake ve Miley Cyrus takip ediyor. Buna ek olarak kullanıcıların yakınındaki bölgelere göre en çok konuşulan yerel olayları da özetleyen Facebook maalesef bu ülkelerin arasına Türkiye’yi dahil etmemiş.

Sizler de bireysel 2013 haritalarına, kendi profil sayfanızdan ulaşılabilirsiniz. 2013′teki en öne çıkan fotoğraflarınız, video paylaşımlarınız, durum güncellemeleriniz ve sene içinde listenize eklediğiniz yeni arkadaşlarınızı buradan görüntüleyebilirken; zaman içinde kısa bir yolculuğa çıkmış oluyorsunuz. 2013′e ait 20 öne çıkan anınızı daha sonra Facebook sayfanızda da paylaşabiliyorsunuz. Ben kendi 2013 anılarımdan bir parça sizlere sundum. Hadi koca 1 yılı siz nasıl geride bırakmışsınız, bir göz atın..

2013_review

Related posts:

İşte "Sosyal" Mağaza..
Facebook Yorumlarına Tek Karede Cevap..
Sosyal Medya Güvenliği İçin Paylaşımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler..

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Aralık 10th, 2013 at 09:47.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting