Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Facebook’ta Duyuru Yapmak Çok Pahalı..

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarına sunduğu bazı hizmetleri ücretli yapmaya hazırlanıyor. Yakında aktif olacak yeni özellikte, kullanıcılar paylaşımlarını arkadaşlarına, tıpkı reklam verenlerin yaptığı gibi pazarlayabilmek için para ödeyecek.

Bir süredir Yeni Zelanda’ da test edilen özellik, 20 ülkede daha hizmete girecek. Facebook konuyla ilgili olarak yeni ücretli hizmetin “yardım parası toplama, ikinci el eşya satışı, evlilik anonsu” gibi paylaşımlar için kullanılacağını belirten bir açıklama yaptı. Para ödemeyi kabul eden kullanıcının yaptığı paylaşım, diğer kişilerin haber akışlarında en üst sırada öncelikli olarak yer alacak.

Facebook’ tan yazılım mühendisi Abhishek Doshi “Her gün ana sayfanızda başkalarının paylaştığı pek çok içerik karşınıza çıkıyor. Oradaki yoğunluk içinde bazıları gözden kaçabiliyor.” yorumunu yaptı.

Hizmet bedeli ve ücret konusunda resmi bir açıklama henüz yapılmazken, test sürecindeki bazı ülkelerde kullanıcı yeni bir paylaşımda bulunduğunda ‘ isterlerse bunu 7 dolara  en tepede yayınlayabilecekleri yönünde promosyon mesajları gitmeye başladı.

 

Related posts:

İşte Facebook Kısa Yolları..
Facebook' tan Yeni Servis: Graph Search..
Emeği Geçen Tüm Gidenlere Teşekkürlerle..

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Ekim 6th, 2012 at 22:15.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting