Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Facebook Yorumlarına Tek Karede Cevap..

Hepimiz biliriz ki bazen tek bir fotoğraf onlarca kelimeden daha etkili olabiliyor. Sosyal medya araçlarından Facebook’ ta bunu göz önüne almış olacak ki; geçtiğimiz günlerde iletilerin altındaki yorumlara artık fotoğraf eklenebileceğinin müjdesini verdi.

Facebook teknisyenlerinden Bob Baldwin’in kendi Facebook sayfasından paylaştığı bilgiye göre artık Facebook yorumlarına direkt olarak fotoğraf eklenebilecek.

Bu yenilikten önce Facebook yorumlarının altına Imgur, Imageshack gibi fotoğraf paylaşma sitelerinin linkini vererek fotoğraf gömebiliyorduk. Bu yeni gelen özellik sayesinde, bu tür aracı sitelere gerek kalmadan, yorumların altına direkt olarak istediğiniz fotoğrafı ekleyebileceksiniz.

Diğer yandan hemen şunu da belirteyim ki, Facebook’ un mobil uygulamasında bu özellik henüz aktif değil. Şu an için yorumlara direkt fotoğrafla cevap verilemiyor ama görüntülenebiliyor. En yakın güncellemeyle mobil uygulamaya da bu özelliğin entegre edilmesi bekleniyor. Sosyal ağın web ayağında ise yorumlara fotoğraf eklemek gayet basit. Tek yapmanız gereken, iletinin yazılacağı kutunun yanındaki kamera ikonuna tıklayıp bilgisayarınızdan istediğiniz fotoğraf ya da görseli kolayca yorum olarak göndermek.

Facebook’ un bu yeni özelliği oldukça heyecan verici ama söylemeden de geçemeyeceğim; biraz geç bile kaldı. Zira sadık Facebook kullanıcıları harici sitelerden fotoğraf yüklerken zaman kaybetmekten oldukça şikayetçiydi. Bu nedenle bu yeni Facebook özelliği ile birlikte kullanıcıların yorumlar üzerinden sağladığı etkileşimi artıracağını söylemek mümkün. Yazının başında da belirttiğim gibi bazen tek bir fotoğraf neler neler anlatabiliyor..

faceboo_comment_photo

Related posts:

Artık Twitter'dan Trafik Cezası Kesilecek..
Myspace' e Yeni Yüz, Yeni Reklam..
Sosyal Medyanın Anti Sosyal Ağı:Cloak

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Haziran 22nd, 2013 at 14:13.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting