Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Facebook – Timeline Değişiyor..

Facebook‘ un profil sayfalarında Zaman Tüneli’ ne geçişi, pek çok Facebook kullanıcısı tarafından olumlu karşılanmamıştı. Ancak Facebook, gelen eleştirilere rağmen geri adım atmadı ve kullanıcılarını Zaman Tüneli’ ne geçirmeye devam ediyor.

Sosyal medya devi, Zaman Tüneli’ nden vazgeçmese de, üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ve görünüşe göre “Timeline”, yakında daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir. Şimdiye dek kapak resminin altında yer alan isim ve kişisel bilgiler, yeni tasarımda kapak resminin üzerine çıkıyor. Tabi bu durumda, harflerin rengi de siyahtan beyaza geçiş yapacak.

Ayrıca test edilen tasarımda yine kapak fotosunun altında yer alan “Arkadaşlar”, “Fotoğraflar”, “Beğeniler” gibi bölümlerin görünümünde değişiklik yapıldı. Bu bölgede kullanılan büyük imajlar yerini küçük imgelere bırakmış durumda. Bu bölüme eklenen “Summary” ise kullanıcıların zaman tünellerine ekledikleri “Hayatındaki Önemli Gelişme” leri (Life Event) içeriyor.

Facebook‘ un bu dizaynı yayına alması halinde kullanıcılar kapak fotolarını yazının altı boş kalacak şekilde seçmek durumunda kalabilir. Ayrıca sosyal ağın yazı renkleri hakkında kullanıcılara bir seçim şansı verip vermeyeceğini de henüz bilmiyoruz.

Related posts:

Facebook, 1 Milyar Kullanıcıyı Aştı..
İnternetten Kendinizle İlgili Tüm İzlerinizi Silin!
Twitter’in Robin Hood’u Herkese Para Saçıyor..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Mayıs 25th, 2012 at 21:47.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting