Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Bulut Depolama’dan Bir İsim Daha: YANDEX!

Yandex, 10 GB’lık ücretsiz bulut depolama hizmeti Yandex.Disk i Türk kullanıcıların hizmetine sundu.

Son günlerde Yandex Türkiye tarafından yayınlanan ‘Bir Cisim Yaklaşıyor‘ isimli video ile karşılaştıysanız, şirketin Türk kullanıcılara sunmayı planladığı yeni bir servisinin olduğunu duymuşsunuzdur. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan videonun hangi servisten bahsettiği belli oldu. Tahmin edildiği üzere Yandex, daha önce globalde Rusça ve İngilizce dil desteği ile sunduğu bulut servisi Yandex.Disk’ i Türkiye’ de kullanıma açtı.

Yandex.Disk, kullanıcılara, 10 GB kapasitelik ücretsiz bir alan sunuyor. Servise üye olanlar, Yandex.Disk’e yükledikleri belgelere, fotoğraflara, filmlere veya müzik parçalarına internet erişimi olan herhangi bir cihazdan, diledikleri an ulaşabiliyor; dosyalarını, e-posta veya tüm popüler sosyal ağlar üzerinden çevreleriyle paylaşabiliyor.

Yandex.Mail’e entegre edilmiş olan Yandex.Disk’te, kullanıcıların yükledikleri dosyaların yanı sıra e-posta ileti eklerinin saklanması için de özel bir alan bulunuyor. Bu alan, Disk’in 10 GB’lik kapasitesini etkilemiyor.

Web arayüzü, Windows ve MacOS masaüstü uygulamaları aracılığıyla kullanılabilen Yandex.Disk, ayrıca iOS ve Android platformları için geliştirilen Yandex.Mail mobil sürümüne de entegre bir şekilde çalışıyor.

 

Related posts:

Facebook' da 1 Dolara Mesaj Devri..
Facebook’ta Kişiye Özel 2013 Almanağı..
Google AdSense Eklentisi WordPress’te..

Etiketler:, ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Haziran 27th, 2012 at 22:07.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting