Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

“Bir Oyla Mı Değişecek Her Şey?” Diyenlere Ünlü İsimlerden Çağrı..

30 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi dijital dünyada gerçekleştirilen farkındalık çalışmalarının sayısı da artıyor. Bu anlamda son proje, model ve oyuncu Burcu Kutlukun öncülüğünde “Oy Ver Lütfen” adıyla gerçekleştirilen viral çalışma oldu.

Hatırlarsanız daha önce sizlerle Google’ın yerel seçimler öncesi kullanıcılara sunduğu 2014 Yerel Seçimler portalını paylaşmıştım. Kullanıcıları seçimlere ısındıran “Oy ver lütfen” projesinde ise ünlü isimler başrolde.

Yaklaşık bir dakika süren video çalışmasında sanat dünyasından birçok isim seçmenlere “oy verin” çağrısında bulunuyor. Videoda Aslı Tandoğan, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Harun Tekin, Koray Candemir, Canan Ergüder, Mehmet Günsur, Selma Ergeç, Güven Kıraç, Meltem Cumbul, Ceyda Düvenci, Pelin Karahan, Seda Bakan, Selim Bayraktar, İrem Sak, Okan Çabalar, Özge Özpirinççi, Buğra Gülsoy, Dolunay Soysert, Kenan Ece, Serkan Altunorak, Burcu Kutluk ve Selen Öztürk kısa ama etkili mesajlar ile hepimizi vatandaşlık görevimizi yapmaya çağırıyor.

Seçimlere katılıp, oy hakkımızı kullanmak demokratik gelişmişlik adına bir hayli önemli. Bu açıdan siyasi bir tavır takınmadan topluma kanaat önderliği yapan ünlü isimlerin çağrıda bulunmasını sağlamak da takdire şayan. Hepinizin, hepimizin oyları çok kıymetli, 1 tane bile olsa.. Bu yüzden 30 Mart’ ta “Oy ver Lütfen!”

Künye

Yapım : Burcu Kutluk, Bora Tarhan

Yönetmen : Bora Tarhan

Editör : Deniz Solaker

Stüdyo: Atölye Gri www.atolyegri.com

Metin : Burak Özgüney

Related posts:

Nurhayat ne giymiş - Sonocial
Myspace' e Yeni Yüz, Yeni Reklam..
Dikkat! Bu Tweet Kendini Birazdan İmha Edecek!

Etiketler:, , , , ,

Posted in Sosyal Medya by admin on Şubat 25th, 2014 at 16:49.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting