Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme Uygulaması:Gramblr

Bazen bilgisayarımıza çeşitli cihazlarımızdan aktardığımız fotoğrafları ya da web sitelerinden beğenip bilgisayarımıza indirdiğimiz resimleri takipçilerimizle, Instagram hesabımızda da paylaşmak isteyebiliyoruz. Ancak bunun için biraz zorlu yollardan geçmemiz gerekiyor. Önce bilgisayardan telefonumuza, oradan da Instagram’a fotoğrafları yüklemek zorunda kalıyoruz. Çoğumuzun buna vakti olmadığından, çoğumuz da uğraşmak istemediğimizden doğal olarak bu yoldan başlamadan vazgeçiyoruz.

gramblr-1

Peki bu çileye bir çözüm yok mu yani? Tabi ki var. Bilgisayarınızdaki fotoğrafları direkt olarak Instagram hesabınızdan paylaşmak istiyorsanız, Gramblr isimli program imdadınıza yetişiyor. Ücretsiz bir masaüstü programı olan Gramblr’ı bilgisayarınıza indirerek fotoğraflarınızı doğrudan Instagram’a yükleyebilirsiniz.

gramblr

 

Gramblr’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra birkaç basit adımda fotoğraflarınızı Instagram’a aktarabilirsiniz. Ancak tam burada Gramblr’ın sadece .jpg uzantılı dosyaları desteklediğini ve 650 x 650 piksellik fotoğraflarda başarılı sonuç alınabildiğini de söyleyelim.

Gramblr’ı bilgisayarınıza kurduktan sonra Instagram hesabınızı programla eşleştirmeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra programa yüklüyorsunuz, çıkan başlık satırına Instagram’da yayınlanacak başlığı yazıyorsunuz ve bu andan itibaren fotoğrafınız artık Instagram hesabınıza da yüklenmiş oluyor.

Windows (XP,Vista,7,8) ve  Mac OSX ile uyumlu olan Gramblr ile ayrıca daha sonra fotoğrafınızı Facebook ve Twitter‘da paylaşabilir; otomatik oluşturulan direkt, web ve HTML linkini çeşitli platformlarda kullanabilirsiniz. Programı denemek ve indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Gramblr_

Related posts:

Facebook'ta Duyuru Yapmak Çok Pahalı..
Twitter' da Takip Etti, Ev Sahibi Oldu..
Google Play Books Artık Türkiye’de de Kullanımda..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Ocak 8th, 2014 at 10:05.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting